Sefa Özdemir, basını Ankara’da temsil edecek

Sefa Özdemir, basını Ankara'da temsil edecek

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Medya-İş Sendikası Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi

20 Ocak 2020 - 11:27

Medya-İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulunu Hak-İş Genel Merkezi’nde yaptı. Sezai Ballı’nın yeniden başkanlığa seçildiği kongrede Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.

Konya’yı Ankara’da ve bütün Türkiye’de temsil etmek ve medyanın sorunlarının çözümü için Medya-İş Sendikası çatısı altında çalışmalarına devam edeceğini dile getiren Özdemir, “Anadolu’da medya sektöründe çalışan arkadaşlarımızın sorunlarının çözümü için önemli bir görev üstlendik. Arkadaşlarımızın Türkiye genelinde yaşadığı mesela TOKİ konusunda ve diğer sorunlarının çözümü için Ankara’da takipçi olmaya, gazetelerin sorunlarının takipçisi olmaya gayret edeceğim. Bize üye olan arkadaşlarımıza hayat sigortası yaptırıyoruz. İş kazası veya başka bir durumda bedel ödenerek katkı sağlanacak. Ankara’da bir misafirhanemiz var. Arkadaşlarımızın buradan ve Ankara’daki hastanelerden istifade etmesi için gayret edeceğiz. Bu bir başlangıç, şimdiye kadar sendikaya Anadolu’dan seçilen olmamıştı. İnşallah faydalı oluruz” dedi.

Anadolu Ajansı çalışanların tarafından 2012 yılında kurulan Medya-İş Sendikası’nın kamudaki basın kuruluşları, basın sanayi şirketlerinde olmak üzere toplam 800 üyesi bulunuyor. İnsanı, onurunu ve emeğini, beşeri değer alanı içinde en temel değer olarak benimseyen sendika, varlık gerekçesini ve mücadele azmini bu temel ahlaki kabule dayandırıyor. En çok basın kartı taşıyan üyeye sahip sendika, Basın Kartı Komisyonu’nda da temsil hakkına sahip.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret