Sağlık yatırımlarına hayırsever katkısı

Sağlık yatırımlarına hayırsever katkısı

Arsası Ereğli Belediyesi tarafından verilen ve hayırsever Ömer Gözkara tarafından yaptırılacak aile sağlığı merkezinin protokolü imzalandı

28 Eylül 2021 - 13:00

Ereğli Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı’na devredilen arsa üzerinde hayırsever iş insanı Ömer Gözkara tarafından yaptırılacak olan aile sağlığı merkezi (ASM) için protokol imzalandı. Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ile hayırsever Gözkara arasında imzalanan protokol, Konya Valisi Vahdettin Özkan tarafından da onaylandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşen imza töreninde, yapılacak olan aile sağlığı merkezi ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Koç, “Ereğli İlçesi Üçgöz Mahallesi'nde bulunan arsa üzerinde yapılacak ASM projemiz ile birlikte 6 aile hekimimiz çok daha modern şartlarda bölge halkımıza sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir” dedi.

Hayırsever iş adamı Gözkara’ya ve Ereğli Belediyesi’ne teşekkür eden Prof. Dr. Koç, kamu hizmetlerinde hayırsever vatandaşların verdiği desteğe dikkati çekti. Konya sağlığının devlet ve millet iş birliği ile çok daha üst seviyelere çıkmaya devam ettiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Yapılan yardımlar sayesinde hedef ve projelerimizi daha hızlı hayata geçirme şansı buluyoruz. Böyle bir eserin kazandırılması noktasında bizlere destek olan Ereğli Belediyesi’ne ve hayırseverimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gözkara ailesinin kazançlarının bereketli olmasını diliyor, yaptıracakları aile sağlığı merkezinin Konya’mıza ve Ereğli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Hayırsever iş insanı Ömer Gözkara da memnuniyetini dile getirerek, “İlçemize sağlık alanında katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah projemize en kısa sürede başlayarak tamamlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol taraflarca imzalandı. Protokol imza töreninde Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz da hazır bulundu. Ereğli İlçesi Üçgöz Mahallesi’nde, T.C. Sağlık Bakanlığı Ereğli 6 Nolu Saliha Gözkara ASM ismi verilecek olan inşaatının 12 ay içinde bitirilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...
Konyaspor, Galatasaray hazırlıklarını 2 eksikle sürdürdü
Konyaspor, Galatasaray hazırlıklarını 2 eksikle sürdürdü