"Sağlık çalışanları alkışla değil, ikramiye ile...

"Sağlık çalışanları alkışla değil, ikramiye ile ödüllendirilsin"

Milletvekili Yokuş, koronavirüsle mücadelede büyük özveri gösteren sağlık çalışanlarına 14 Mart Tıp Bayramı’nda 2 maaş ikramiye verilmesine ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na verdi

14 Mart 2021 - 11:55

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, koronavirüsle mücadelede fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına 14 Mart Tıp Bayramı’nda 2 maaş ikramiye ikramiye verilmesi talebinde bulundu.

Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak, Covid-19 salgını nedeniyle zorlu şartlarda sağlıkçılara ikramiye verilmesine dair TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi veren Yokuş şunları söyledi:

“Sağlıkçılarımız bu süreçte mesai mefhumu olmadan canlarını hiçe sayarak, Covid-19’a karşı kendilerini siper etmişlerdir. Bununla birlikte bir kısmı ailelerinden ayrı kalmak zorunda kalmışlardır. Pandemi öncesinde de sağlık çalışanlarımızın önemli bir kısmı ekonomik, sosyal ve çalışma koşullarında olumsuzluklar yaşamaktaydı. Sağlık çalışanlarımıza ödenen meblağ, günlük hayattaki zorunlu harcamaları dahi karşılamaktan uzaktı. Ülkemizi ve milletimizi tehdit eden Covid-19 salgınıyla birlikte, sağlıkçılarımızın çalışma şartları öngörülemez bir şekilde daha da ağırlaşmış oldu" dedi.

“ALKIŞLA DEĞİL İKRAMİYE İLE TEŞEKKÜR EDELİM”

Sağlık çalışanlarının ekonomik koşullarında yeterli bir iyileştirme yapılamadığını ifade eden Yokuş, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hükümetimiz her fırsatta sağlık alanında devrimler yaptığını dile getirmektedir. Ancak ne yazık ki sağlık çalışanlarımızın ekonomik koşullarında yeterli bir iyileştirme yapmamıştır. Sağlık sistemini ayakta tutanların sağlık çalışanları olduğu da pandemi döneminde bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Vatandaşların sağlığını korumakla yükümlü olan sağlık çalışanlarımız, her türlü destek ve tedavi hizmetlerinde görev almışlardır. Gece gündüz ayrımı yapmadan, izin kullanmadan salgının yayılmaması için büyük çaba sarf etmişlerdir. Pandemi başlangıcından bugüne kadar yaklaşık 300’ün üzerinde sağlık çalışanımız şehit olmuştur. Sağlık çalışanları için sadece alkışlama kampanyası ile yetinilmiştir. Oysa ki pandeminin en büyük yükünü gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımız çekmektedir. Sağlık çalışanlarımız ‘Bir insan, bir hayat’ diyerek destan yazmışlardır.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İKİ MAAŞ TIP BAYRAMI İKRAMİYESİ

Yokuş, "Yaşanan pandemi ile tepeden tırnağa bütün sağlık çalışanlarımıza ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Sağlık çalışanlarımızın ekonomik sorunlarına bir nebze çözüm üretilmesi amacıyla 14 Mart Tıp Bayramında iki maaş ikramiye verilmesine yönelik kanun teklifi verdim. Salgın nedeniyle görevlerini zorlu şartlar altında ifa eden değerli sağlık çalışanlarımız için verilen teklifimizin Yüce Meclisimizce destekleneceğine olan inancım ise tamdır. Bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek