“Robotik Biyolab” TEKNOFEST’te ikinci oldu

“Robotik Biyolab” TEKNOFEST'te ikinci oldu

Konya'da çeşitli ortaokullardan Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST Bilim Festivali'ne katılan öğrenciler, ödülle döndü

28 Eylül 2020 - 16:21

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından organize edilen, Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali TEKNOFEST 2020’ye Konya’nın çeşitli okullarından katılan öğrenciler, çok önemli başarılar elde ederek Konya’ya döndü.

Bu yıl Gaziantep’te gerçekleştirilen festivale Meram Belediyesi Bilim Kurdu Takım olarak Meram İmam Hatip Ortaokulu, Özel Başak Ortaokulu, Meram Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ve Osmangazi Ortaokulundan öğrenciler katıldı. Meram İmam Hatip Ortaokulu ve Özel Başak Ortaokulundan öğrencilerin yer aldığı takım tarafından hazırlanan “Robotik Biyolab” isimli proje, kendi kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Selçuklu Bilim Sanat Merkezi öğrencileri de Su Altı Sistemleri Kategorisinde Türkiye Beşincisi olarak  “En Özgün Tasarım Ödülü”ne layık bulundu.

Ayrıca Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması Sabit Kanat Kategorisinde Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de mansiyon ödülü almaya hak kazandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Konya hala kırmızı
Konya hala kırmızı