Rıza Önses emekli oldu

Rıza Önses emekli oldu

Beyşehir Belediyesi Basın Müdürü Rıza Önses emekliye ayrıldı.

24 Mart 2020 - 23:49 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 00:03

Beyşehir'de uzun yıllar gazetecilik yapan ve daha sonra da Beyşehir Belediyesi basın bürosunda görevini sürdüren basın emekçisi gazeteci Rıza Önses emekliye ayrıldı.  
Deneyimli gazeteci Önses bundan sonra yine meslek yaşamını serbest olarak devam ettirecek. 
Rıza Önses emekliye ayrıldığını kendi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu..

"VEDA YAZILARI" HER ZAMAN ZORDUR...

Beyşehir Belediyesi’ndeki 4,5 yıllık mesaimde dün verdiğim emeklilik dilekçemin  bugünden itibaren resmi olarak işleme konulmasının ardından gelen ayrılık vakti nedeniyle biraz  buruk ve hüzünlü de olsa bu yazıyı yazmaya karar verdim.

 1992 yılında Edirne ilinde  TSK mensubu olarak başlayan kamudaki çalışma hayatım 2000 yılında Iğdır ilinde sona ererken, 2015 yılında Beyşehir Belediyesi’nde mevcut göreve atanmamla birlikte tekrar başlamıştı. 

Bu süreçte  elimden geldiğince, gücüm yettiğince, mesleki tecrübe ve birikimlerim ışığında çalıştığım kurumumun gözü, kulağı, sesi olmaya çalıştım. Belediyemizin yereldeki çalışmalarını, yaptığı hizmetleri karınca kararınca, dilimiz döndüğünce halkımıza ulaştırmaya, aktarmaya çalıştım. 

Basına servis ettiğimiz birçok haberimiz ulusal kanallarda, gazetelerde, dergilerde, internet sitelerinde, değişik yayın organlarında yer buldu. Bu vesileyle Belediyemizin birçok çalışması geniş kitlelere ulaştırıldı, bu çalışmalar yapılan haberlerle bayağı bir ses getirdi, halkımız nezdinde karşılık buldu, takdir kazandı.

Bu süreçte benim için gazetecilik mesleğimi de sürdürmem dolayısıyla bir koltukta birkaç karpuzu birden taşımak oldukça güçtü. 4,5 yıllık süreçte gerçekten basın birimi olarak devam eden mesai yoğunluğumuz bizlere belki zaman zaman evimizi, ailemizi unutturdu. Ama bu süreçte hep ortak paydamız “Beyşehir”di. Bu çalışma yoğunluğundan ben ve çalışkan ekibim hiçbir zaman yılgınlık duymadık. 

Çünkü, mesleğine ve işine aşık bir kişi olarak görev bilinci ve sorumluluğumuzun farkındaydık. Tabi belediyeci olmanın, özelikle basın biriminde de görev yapıyorsa mesai kavramı diye bir şeyi olamazdı. Hep bu bilinçte olduk. Bu koltuklar bizlere baki de değildi. Eğer, emeklilik zamanımız gelirse belki bizden daha faydalı olacak gençlerimizin önünü açmak  adına bu makamları bırakmak gerekiyor diye de hep söyleyenlerden oldum. Hala bu düşüncemden vazgeçmiş değilim. 

Bu, Beyşehir Belediyesi’nden belki bir ayrılık ama çok sevdiğim gazetecilik, habercilik mesleğimden henüz bir ayrılık  vakti değil,  Allah izin verdiği, sağlığımız yerinde olduğu sürece yaşadığımız bu cennet köşesi ilçemize, bölgemize habercilik anlamında, bu kulvarda daha uzun yıllar hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum. Çünkü, Beyşehir’imiz her şeyin en iyisini hak ediyor. “Her şey Beyşehir için” diyerek bölgemizin sesini yapacağımız güzel haberlerle uzun yıllardır olduğu gibi yine ulusal çapta duyurmayı, ilçemizi tanıtmayı bu konuda taşın altına elini koyacak, bizlere destek verecek, katkı sunacak herkesle birlikte  inşallah sürdüreceğim.

 Beyşehir Belediyesi’ne yine bu kez dışarıdan, gerek basın biriminden servis edilen haberler, gerekse yapacağımız özel  ve belki de sıradışı haberlerle moral dopingi olması adına haber desteği vermeye devam edeceğim. Çünkü başka Beyşehir yok, başka Beyşehir Belediyesi yok.  Bu güzel ilçeye imkanları ölçüsünde en iyi hizmeti sunmaya çalışan bir kurum ve bünyesinde görev yapan çok sayıda personeli var. Bu anlamda sesinin, faaliyetlerinin, hizmetlerinin sadece yurtiçi değil yurtdışına kadar duyurulması hususunda elimden gelen gayreti göstereceğim. Vatandaşlarımızın da belediyemizden istek ve talepleri noktasında düşüncelerini belki zaman zaman bu sayfalardan paylaşacağım, zaman zaman da haberlerimizle bunları kamuoyunun gündemine getireceğim. Amacımız burada ilçemizin kazanması, daha çok hizmet gelmesi, vatandaşlarımızın istek ve taleplerinin de bu şekilde yerine gelmesi olacak.

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevim süresince bana ve ekip arkadaşlarıma desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, haberlerimize ekranlarda, gazete ve dergilerinin sayfalarında, internet ortamında genişçe yer vererek ilçemizin ve kurumumun sesinin en gür şekilde çıkmasına vesile olan, katkı sunan Beyşehir, Konya ve diğer il ve komşu ilçelerimizde görev yapan tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hakkınız ödenmez. 

Bunun yanısıra aynı kurumda ilçemize hizmet anlamında birlikte çalıştığımız belediye başkan yardımcımız ve farklı birimlerde müdür,şef, memur, daimi işçi ve değişik pozisyonlarda görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma, görev yaptığım süreçte birimimde birlikte omuz omuza verdiğimiz, mesai mevhumu gözetmeden çalışan her zaman takdir ettiğim cefakar ekip arkadaşlarıma ayrıca minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Belediye başkanı olarak nöbeti devraldiktan sonra  bana kurduğu yeni ekibi arasında yer verme onurunu yaşatan değerli ve mütevazi insan,herkes gibi benim de sevip saydığım buyüğüm mevcut  Belediye Başkanımız  Sayın Adil Bayındır’a da bu bir yıllık birlikte çalıştığımız dönemin başlangıcında “Beş yıl beraber çalışacağız” sözleriyle duyduğu güveni belirtmesinden ve birim çalışmalarımıza yeni dönemde farklı bir bakış açısı getirerek yön vermesinden dolayı da ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 

Çok çok önceden planladığım ve vaktinin gelmesini beklediğim bu emeklilik kararı dolayısıyla kendisinden affımı istediğimde gösterdiği anlayışından dolayı da  kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. 

Yine Sayın ilçe kaymakamımıza, belediyemiz meclis uyelerine,ilçemizdeki tüm  kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdür ve personellerine, sivil toplum kuruluşlarımıza,tüm siyasi parti ilçe başkanlarımıza,mahalle muhtarlarımıza, bu satırları yazarken aklıma gelmediyse affını isteyeceğim her kim varsa bu süreçte bana ve ekibime gösterdiği iyi niyetli yaklaşım,sevgi ve saygı, katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.  

Beyşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde nöbeti, aynı zamanda gazetecilik görevini de halen sürdüren çok genç ve dinamik bir çalışma arkadaşıma bırakıyorum.

  Beraber çalışacağı genç ve dinamik ekibiyle bu işin üstesinden geleceklerine, bundan sonraki yeni dönemde Belediyemiz adına büyük işlere, ses getiren haberlere, birçok  önemli çalışmaya imza atacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu arada, birimimde 4,5 yıl süreyle yine birlikte omuz omuza  çalıştığımız halen Kültür İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Eyüp Yağcıoğlu kardeşime de ayrı bir parantez açmak istiyorum. 

Yürüttüğü çalışmalarla Beyşehir Göl Festivalleri’ni Türkiye’de bir marka haline getiren, kültür ve sosyal etkinlikler denildiği zaman sadece Konya’da değil, ülke çapında hep Beyşehir Belediyesi’ni akıllara getiren Yağcıoğlu ve beraberindeki tüm ekibini de kutluyor, bundan sonraki süreçte de yolları açık olsun diyorum. 

Yeni sürecin bana ve aileme, herkese hayırlı olmasını diliyor, dualarınızı beklediğimi ifade etmek istiyorum…  

Saygılarımla

KONYAOLAY.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti