Ribat, kırtasiye yardımı ile öğrencileri sevindirdi

Ribat, kırtasiye yardımı ile öğrencileri sevindirdi

Okulların açılmasıyla ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi düzenlenen bir tören ile kırtasiye dağıtımı yapıldı. Kırtasiye yardımı ile öğrenciler sevinirken, yüzleri güldü

18 Eylül 2019 - 13:40

Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına kırtasiye yardımı yaptı.

Türkiye’de yardım faaliyetlerinde marka haline gelmeyi başaran Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi, kırtasiye yardımı ile öğrencilerin yüzlerini güldürdü. Yüzlerce öğrenciye kırtasiye yardımı yapan Ribat Aşevi yardıma muhtaç ailelerin üzerinden çok önemli bir yükü almış oldu.

Yardımların yapıldığı törende bir konuşma yapan Ribat Aşevi Müdürü Ali Sakman, Ribat Eğitim Vakfı ile Ribat Aşevi'nin Türkiye genelinde, aşevi ve diğer yardım programlarının da devam ettiğini ifade etti.

Sakman, şunları söyledi:

“Biz Müslümanların bir bedenin uzuvları gibi olduklarını biliyoruz. Onun için okulların açıldığı bugünlerde bazı çocuklarımızın maddi yetersizlik yüzünden okul sevinçlerinin yarım kalmasına gönlümüz razı olmuyordu. Biz de yardım severlerimiz ile bir çalışma yaptık ve yüzlerce öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşılamış olduk. Bir yerde yardıma muhtaç bir insanımız varsa orada olmaya çalışıyoruz. Ribat Aşevi olarak, sadece ihtiyaç sahibi insanlarımıza sıcak yemek ikramı yapmıyoruz. Bununla birlikte, belirlenen programlar çerçevesinde diğer birçok yardım faaliyetimizi de sürdürüyoruz.

Birçok ilimizde, ilçemizde temsilciliklerimiz var. Bu temsilciliklerimiz vasıtasıyla hem yardıma muhtaç insanlarımızı tespit ediyor, hem de o bölgelerde yardım programı yapıyoruz. Biz bu yardım programları ile çocuklarımızın yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki hiçbir çocuğumuz mahzun, garip kalmasın. Bütün çocuklarımızın yüzü gülsün. Bu yardımların ulaştırılmasında bize katkı yapan bütün hayırseverlerimizden de Allah razı olsun. Hayırseverlerimize şükranlarımızı iletiyoruz.”

Ribat Aşevi'nin kırtasiye yardımı çerçevesinde oluşturduğu pakette, deflerler, kalemler ve diğer okul gereçleri bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi