Ribat Eğitim Vakfı bir iyiliğe daha öncülük yaptı

Ribat Eğitim Vakfı bir iyiliğe daha öncülük yaptı

Ribat Eğitim Vakfı, Taşkent'te şeker hastalığı nedeniyle ayağı kesilen Akboğa'ya hayırseverlerin aldığı tekerlekli sandalyeyi teslim etti

11 Haziran 2019 - 12:30

Ribat Eğitim Vakfı, Konya-Taşkent İlçesi Çetmi mahallesinde ikamet eden iki ayağı şeker hastalığından dolayı kesilen Kerim Akboğa’ya, hayırsever Konyalı işadamlarının hediye ettiği motorlu ve tekerlekli sandalye vererek bir iyiliğe daha öncülük etti.

Tekerlekli sandalyeyi teslim eden Ribat Eğitim Vakfı Ribat Aşevi Müdürü Ali Sakman, Kerim Akboğa’yı iki ay önce ziyaret ettiklerinde tek isteğinin tekerlekli sandalye olduğunu öğrendiklerini ve bu konuda hayır sahipleri ile aralarında aracılık ettiklerini söyledi. Akboğa'nın talebini ilettikleri Konyalı hayırsever işadamlarının bu isteği yerine getirdiklerini ifade eden Sakman, "Bizler de bu aracılık görevini Ribat Eğitim Vakfı adına gerçekleştirdik. Şimdi Kerim Akboğa’nın evinde hediyesini takdim ettikten sonra mutluluk, sevinç ve gözyaşı bir aradaydı" dedi.

Tekerlekli sandalyesine kavuşan Kerim Akboğa ise isteğini kabul ederek kendisine tekerlekli sandalye gönderen hayırseverler ile bu konuda öncülük eden Ribat Eğitim Vakfının yönetici ve çalışanlarına  teşekkür etti. 

Konya-Taşkent ilçesi Çetmi mahallesinde ikamet eden 38 yaşındaki Kerim Akboğa, babasını kaybettikten sonra yokluğuna alışamayarak, yaşadığı stres ile şeker hastalığına yakalandı. Akboğa'nın bir süre sonra yüksek şeker nedeni ile ayakları kesildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatil yolu ıssız kaldı
Tatil yolu ıssız kaldı
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi