Ribat, bu yıl 3 kıta 39 ülkede kurban kesecek

Ribat, bu yıl 3 kıta 39 ülkede kurban kesecek

Ribat Eğitim Vakfı, bu yıl kurban bağışlarını 3 kıtadan 39 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Ribat'ın 2020 kurban bedelleri yurtdışı 700, yurt içi 1250 TL olarak belirlendi

01 Temmuz 2020 - 10:30

Ribat Eğitim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da mağdur ve mazlum coğrafyaların yetim, kimsesiz, yoksul evlatlarına 2020 Kurban Organizasyonu ile sevinçler yaşatmaya hazırlanıyor. Ribat Eğitim Vakfı'nın yurt dışı kurban hisse bedeli 700 TL, yurt içi kurban bedeli ise 1250 TL olarak açıklandı. Vakıf bu yıl 3 kıta 39 ülkede ihtiyaç sahibi kişilere kurban bayramı coşkusunu yaşatacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ribat Eğitim Vakfı yetkilileri, salgın ve küresel mücadelenin devam ettiği günlerde insani yardım faaliyetlerinin daha da önem arz ettiğini belirterek, böyle bir süreçte başta ramazan ayı olmak üzere tüm aylarda kesintisiz yardım faaliyetleri ile binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştıklarını, şimdi de 2020 yılı kurban organizasyonu ile 3 kıta 39 ülkede mazlumların yanında olacaklarını belirtti.

Açıklamada, "Ribat Eğitim Vakfı'nın yurt dışı kurban hisse bedeli 700 TL, yurt içi kurban bedeli ise 1250 TL olarak belirledik. Mağdur, mazlum halkımıza ve geride kalan yetimlerimize, savaş mağdurları ile yoksul kardeşlerimize yine kurbanla sevinçler yaşatacağız. Mazlum coğrafyalarda olan çalışanlarımız, temsilciliklerimiz ile Ribat Eğitim Vakfı koordinesinde hem yurt dışında hem de yurt içinde kurban ibadetimizi infak ruhu ile yerine getireceğiz. Kardeşlerimizin kurban bağışlarını afet bölgelerinde, aşevlerinde, Kur'an kurslarında, yetimhanelerde, medreselerde, mülteci kamplarındaki kardeşlerimize ulaştırıp, kurban vekâlet videolarımızı her zaman olduğu gibi kendilerine göndereceğiz. Dün olduğu gibi bugün de kesintisiz olarak devam ettiğimiz insani yardım faaliyetlerimize pandemi sürecinde de tüm tedbirlerimizi alarak hazırız. Bu vesile ile bağışçılarımıza, gönüllülerimize bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor