Reklamcılar Derneği Başkanı Yavuz’dan istismar tepkisi

Reklamcılar Derneği Başkanı Yavuz'dan istismar tepkisi

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Yavuz, reklamcılık mesleği altında dolandırıcılık, cinsel taciz ve firmaları boş vaatlerle kandırıp hapis cezası alan kişiye sert tepki gösterdi

07 Ağustos 2020 - 12:06

Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Osman Yavuz, E. Y.’nin reklamcılık mesleğini ahlaksız davranışlarla kirletmesinin ardından, yapmış olduğu açıklamada “Reklamcıların Bir Derdi Var!" dedi.

Reklamcılığın dünyanın en prestijli mesleklerinden biri olmasına rağmen şehrimizde son yıllarda bu algının aksi yönde ilerlediğine dikkat çeken Yavuz, Konyalı reklamcılar olarak mesleğin dolandırıcılık, ahlaksızlık ve firmaları boş vaatlerle kandıran bir meslek grubu olarak adlandırılmasından rahatsızız olduklarını söyledi.

Etik olmayan bu davranışların reklamcılığa gün be gün darbe vurduğunu ve yıprattığını dile getiren Yavuz, şöyle devam etti:

"Bizler şehrimizin markalarının önemli derecede büyümesine, onları ulusal hatta dünya çapında bir marka olabilmelerine yardımcı olmaya çalışan meslek âşıklarıyız.

Ancak bazı şahısların 'reklamcılıkta her yol mubah' diyerek mesleğimizin şerefini ayaklar altında aldığını görmekteyiz. Bu durum sonucu sessiz kalamadık ve derdimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Şehrimizin ve firmalarımızın tanıtımında büyük rol oynayan bizler, insanların inançlarına saygı gösteren, hayvan hakları konusunda oldukça hassas olan, kadın haklarını istismar eden davranışlardan uzak bireyleriz. Toplumsal duyarlılıklara sırt çeviren her türlü davranışın karşısındayız. Reklamcılık mesleğinin asli amacı markaları iletişim araçlarını kullanarak en iyi ve anlaşılır şekilde insanlara anlatmaktır. Reklam verenlerimiz kesinlikle bizlerin günübirlik kazanç kapıları değildir. Biz onlarla bir aile, aynı yolda yürüyen iş arkadaşlarıyız.

Şehrimizin reklam verenlerinden ricamız bir takım şahıslar yüzünden meslektaşlarımıza karşı ön yargılı olmaktan kaçınmaları ve bu tür ahlaksızlıkları yapanlara karşı tepkisiz kalmamalarıdır.

Konya Reklamcılar Derneği olarak şehrimizde mesleki sorumluluklarını bilen, reklamın iyisi ve kötüsünün ayrımını yapabilen meslektaşlarımızın olduğunu ve diğer dolandırıcılık, ahlaksızlık, reklamcılığın ne olduğundan bir haber ve insanları boş vaatlerle kandıran şahıs ve şirketlerden uzak olduğumuzu belirtmek istedik. Bu ve bunun gibi şahısların derneğimizle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.” 

- OLAY

Konya'da, reklamcı Emrah Y. (33), 2 çocuk annesi Ö. Y.´ye (40), 'ünlüler de oynuyor' diyerek, para karşılığı soyunulan oyunda oynamasını tavsiye ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 'fuhuşa teşvik' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, cezası 5 yıl süreyle ertelenen Emrah Y., `cinsel taciz´ suçundan beraat etmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Vajinada ağrının 20 nedeni
Vajinada ağrının 20 nedeni
Anayasa Mahkemesine tepki
Anayasa Mahkemesine tepki