PTT 181 yaşında

PTT 181 yaşında

PTT'nin 181. kuruluş yıldönümü Konya’da yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Telgrafçı Ahmet Hamdi Martonaltı Musalla’da bulunan mezarı başında dualarla anıldı

22 Ekim 2021 - 14:35

PTT’nin 181. kuruluş yıldönümü Konya’da PTT Başmüdürlüğünce organize edilen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Konya PTT Başmüdür vekili Mustafa Çalışkan, “Evrensel Posta Hizmeti sunma sorumluluğu ve 181 yıllık tecrübenin verdiği güven ile hep birlikte kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içindeyiz” dedi.

Çalışkan, makamında basın mensuplarıyla buluşarak 181. yıl kuruluş yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Çalışkan “23 Ekim 1840 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde halkımıza hizmette bulunan kuruluşumuz, 23 Ekim 2021 tarihi itibariyle 181 başarılı yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşamakta, çağdaşlaşmanın bir gereği olarak her geçen gün değişim ve gelişim içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir. PTT ailesi olarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veriyoruz. Bu zamana kadar verdiğimiz hizmetler ve yaptığımız projeler, bundan sonra yapacaklarımızın habercisidir. Tüm dünyada haberleşme ve iletişim alanında yaşanmakta olan baş döndürücü gelişmeleri aynı anda takip ederek uygulamaya koymayı hedefleyen bir kurum olarak evrensel posta hizmeti sunma sorumluluğu ve 181 yıllık tecrübenin verdiği güven ile hep birlikte kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. PTT’nin bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Basın açıklamasının ardından PTT Alaaddin Başmüdürlüğünde gerçekleştirilen programda ise 181. sırayı alan müşteri, PTT Başmüdür vekili Mustafa Çalışkan tarafından çiçek ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Etkinliğin sonunda ise Telgrafçı Ahmet Hamdi Martonaltı’nın Konya Musalla mezarlığında bulunan kabri ziyaret edildi. Burada yapılan etkinlikte ilk önce PTT Başmüdür Vekili Mustafa Çalışkan kısa bir konuşma yaptıktan sonra dua edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti