Pozitif vakaların yurtlara yerleştirilmesi fikri Konya’dan...

Pozitif vakaların yurtlara yerleştirilmesi fikri Konya'dan çıkmış

Dr. Çetin, pandemi sürecinde sundukları öneriler listesinde yer alan pozitif hastaların gerektiğinde yurtlara yerleştirilmesi fikrinin Vali Özkan tarafından İçişleri Bakanlığı'na sunulması ve kabul görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi

14 Eylül 2020 - 11:39

Konya Vali Yardımcılarından pandemiden sorumlu koordinatör Mehmet Aydın, Konya Tabip Odası’nı ziyaret etti. İl Pandemi Kurulunun yürüttüğü çalışmaların konuşulduğu ziyarette önümüzdeki dönemde salgın konusunda atılacak adımlar istişare edildi.

Ziyaret hakkında bilgiler veren Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, “Vali Yardımcımız son yapılan İl Pandemi Kurulu Toplantısında Konya Tabip Odası olarak sunduğumuz öneriler listesinde yer alan, pozitif olan hastaların gerektiğinde yurtlara yerleştirilmesi teklifimizin Sayın Valimiz tarafından İçişleri Bakanlığımızın valiler ile yapılan toplantısında Konya Valiliğinin teklifi olarak sunulduğunu ve kabul gördüğünü ayrıca bütün valiliklere şamil edildiği bilgisini verdi. Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Aydın beyin ziyaretinden dolayı çok memnun olduk. Tabip Odamızı Valilik makamı olarak şereflendiren, Konya ili bütününde yapılanlar ile ilgili detaylı bilgilendiren Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Aydın ve pandeminin tüm detayları ile ilgilenen, paydaş olarak odamızın görüşlerine değer veren Konya Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’a tüm sağlık çalışanları adına şükranlarımızı sunarız” dedi.

Ziyarette, Konya Tabip Odası Genel Sekreteri Doç. Dr. Bahadır Öztürk’ün yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Mehmet Doğrul ve Dr. Mehmet Duran da hazır bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’nin Irak Pazarı genişliyor
Türkiye’nin Irak Pazarı genişliyor
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı