"Peygamberimizin üstün ahlakını benimseyip...

"Peygamberimizin üstün ahlakını benimseyip yaşamalıyız"

CHP Konya İl Başkanı Bektaş, Mevlit kandilinde peygamberimizin üstün ahlakını bir kere daha iyi anlayıp, hayatımıza aktarmamız gerektiğini kaydetti

15 Ekim 2021 - 13:56

Mevlit kandili dolasıyla kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, sevgili Peygamberimizi sözde değil, özde anlamamız gerektiğini söyledi.

Bektaş, mesajında peygamberimizin üstün ahlak anlayışının iyi anlaşılması gerektiğini belirterek, “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Bu anlamda Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.AV.) üstün ahlakını benimseyip, yaşamalıyız. Zulüm, baskı, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan ve iftira gibi ahlak dışılıklardan taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) ahlakını sözde değil, özde anlamamızın zarureti vardır. Onun üstün olan ahlakı anlayışını örnek almalıyız. Bu vesileyle Konyalı hemşerilerimizin ve İslam dünyasının mübarek mevlit kandilini en içten duygularımla kutlarken, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı