Pembe göle ziyaretçi akını

Pembe göle ziyaretçi akını

Karapınar'da hava sıcaklıklarının artması ve jeolojik nedenlerle rengi pembeye dönen Meyil Gölü ziyaretçilerini ağırlıyor

24 Ağustos 2020 - 17:41

Konya'nın Karapınar İlçesi sınırları içerisinde bulunan Meyil Gölü, pembe renge dönüşmesinin ardından ziyaretçi akınına uğradı.

Bugüne kadar adı duyulmayan ve ziyaret edilmeyen göllerden Meyil Gölü, hava sıcaklıkları ve jeolojik faktörler dolayısıyla pembe renge büründü. Pembe renge bürünen göl, medyada yer almasının ardından ziyaretçilerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden biri oldu. 

Karapınar’a 35 kilometre uzaklıkta bulunan Meyil Gölü’nü merak edip görmek isteyenler bu muhteşem manzarayı izlemek için göle akın etti.

Meyil Gölü'ne çevre il ve ilçelerden özel araçları ile gelen çok sayıda ziyaretçi, gölü önce tepeden izledi. Daha sonra göl kenarına kadar inen vatandaşlar, bu anları ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekti. 

Meyil Gölü'nü görmek için Ankara’dan eşi ile birlikte gelen Neşe Göl, adeta pembeye boyanan gölü çok beğendiğini belirterek, "Gölü televizyonda gördüğümüzde görmeyi çok istedik. Ankara’dan sadece Meyil Gölünü görmek için geldik. Geldiğimize değdi. Çok güzel ve büyüleyici. Görülmesi gereken bir yer” dedi.

Konya’dan ailesi birlikte gölü ziyaret eden Ali Doğru ise, gölün pembe renkte olduğunu öğrendiklerini merak ettiklerini dile getirerek, "Göl gerçekten çok hoşumuza gitti. Daha önce hiç görmediğim ve gelmediğimiz bir yerdi. Masmavi halini görmeden pembe halini gördük. Bol bol fotoğraf çektik” ifadelerini kullandı.

Çumra İlçesinden arkadaşları ile gelen Mehmet Akif Develi da gölü internette  gördüklerini, görmeye geldiklerinde ise şaşkınlık ve hayranlıkla izlediklerini söyledi.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık