Pekdemir: Arınç’ın açıklamaları kabul edilemez

Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir, yaptığı yazılı açıklama ile Bülent Arınç’ı sert bir dille eleştirdi

24 Kasım 2020 - 17:39

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın bir televizyon programında "HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tahliye olabileceğini düşünüyorum" ve "Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum" şeklindeki açıklamaları Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir’in çok sert tepkisine yol açtı.

Arınç’ın açıklamalarının kesinlikle kabul edilemeyeceğini ifade eden Pekdemir, “Terör örgütleriyle el ele, kol kola, omuz omuza, şehirde, dağda yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Vatanı için, devleti için, milleti için, bayrağı için evlatlarımızı, kardeşlerimizi şehit edenleri savunamayız. Ülkemizin birçok sıkıntısı varken; Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili böyle bir açıklama yapması çok manidardır. PKK, FETÖ ve yandaşlarına karşı mücadele edilip, şehit verilirken bu açıklamalar bütün şehit ailelerini ve gazilerimizi çok derinden üzmüştür. 

Bülent Arınç, yaptığı açıklamalarda hayret ettiğini söylerken bile yalan konuşuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti seni en yüksek görevlere getirdi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı yaptı, Başbakan yardımcısı yaptı. Bu necip millet seni hizmet etsin diye Milletvekili seçti. Devletin en üst makamlarında görev yaparken, hayret ettiğin bu insanları hiç tanımadın mı? 

Bu açıklamaların Fitne ve fesat’a sebep olacağını bilmiyor musun? Bu kadar cahil misin? 

Bu açıklamalar haddini aşan açıklamalardır Bülent Arınç. Unutma! Bu Millet FETÖ terör örgütünün uzantılarını da çok iyi biliyor. PKK, PYD, IŞİD yandaşlarını da çok iyi biliyor. 
Konya Şehit Aileleri olarak Bülent Arınç’a sesleniyoruz yaptığınız bu açıklama bizi çok çok üzmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın "Hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı ile ilişkilendirilemez. Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz" ifadeleri bizleri rahatlatmıştır.
Konya Şehit Aileleri Derneği olarak buradan herkese seslenmek istiyorum. Bu coğrafyada;  Birlik ve beraberliğimiz asla bitmeyecek. Ecdadımızın kanı ile yoğrulan bu topraklarda Allah’ın izni ve yardımı ile Albayrağ’ımız ilelebet dalgalanacak ve o Bayrak altında hep beraber sonsuza dek yaşayacağız. Böyle açıklamalar bizleri daha da birbirimize kenetler. Bazen fırtınalar iyi gelir insana tekneni biraz yıpratır ama güvertede hiçbir pislik kalmaz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde