Pancar üreticisinin sorunlarını Ankara’ya taşıdılar

Pancar üreticisinin sorunlarını Ankara'ya taşıdılar

Karaman ve Karapınar'daki sektör temsilcilerinden bir grup, pancar üreticilerinin sorunlarını aktarmak üzere Ankara'da ziyaretlerde bulundu

04 Eylül 2020 - 15:15

Pancar üreticilerinin sorunları Ankara’da masaya yatırıldı. Pancar üreticilerinden oluşan heyet, sorunlarının çözümü için Ankarada br dizi ziyarette bulundu.

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Talha Üzer, Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, heyet olarak Türk Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan’ı makamında ziyaret ederek, pancar üreticilerinin sorunları ve çözüm önerilerini iletti.

Yaptıkları görüşmelerle ilgili bilgi veren Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, "Ziyaretlerde 2020 hasadına başlanan ve gün geçtikçe ekim şartları zorlaştırılan şekerpancarı üreticilerinin öncelikli sorunlarından olan nakliye, ürün teslimi, küspe tesliminde yaşanan olumsuzluklar başta olmak üzere diğer sorunlarımız ile çözüm amaçlı taleplerimizi Türk Şeker Genel Müdürlüğü'ne ilettik. Ziyaretimiz olumlu geçti. Umarız çiftçinin beklentileri yerine getirilir. Zor günlerde tarlasının başında üretim yapan çiftçilerimiz sorunlarının çözülmesini bekliyor” dedi.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
BİM'in  özel üretim balı sahte çıktı
BİM'in özel üretim balı sahte çıktı