"Özür dilesin!"

"Özür dilesin!"

İYİ Parti Konya Milletvekili Yokuş, koronavirüste gerçek rakamların açıklanmasını istediğinde kendisini yalancılık ve FETÖ taktiği uygulamakla suçlayan AK Parti'li Usta'dan gerçek rakamların açıklanmasının ardından kendisinden ve halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi

27 Kasım 2020 - 14:03 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 15:10

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı gerçek koronavirüs verilerinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’ya göndermede bulundu. Yokuş, “Biz geçtiğimiz aylarda gerçek vakalar açıklanmıyor dediğimizde Leyla Şahin Usta bizi yalan söylemekle itham etmiş ve bununla da yetinmeyip bizi FETÖ’cü taktiği ile suçlamıştı. Şimdi açıklanan verilerin ardından benden ve halkımızda özür diler mi? Yüzü kızarır mı acaba?” dedi

Aylardır vakaların gizlendiğini söylediğini hatırlatan Milletvekili Yokuş, “Biz aylardır salgının geldiği boyutu gözler önüne sermek için birçok açıklamada bulunduk. Sağlık Bakanlığı’nı da verileri şeffaf bir şekilde açıklamaya davet ettik. Nihayet geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca acı gerçeği açıkladı. Bakan Koca’nın açıklamaları aylardır vatandaşlardan gerçeği sakladıklarının bir kanıtı. Bu açıklamalar halkın sağlığının ne kadar tehlikeye atıldığını da net bir şekilde gösteriyor” diye konuştu.

“YALAN BUNLARDA ALIŞKANLIK HALİNE GELMİŞ”

Geçtiğimiz Ağustos ayında koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle kendisine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’ya göndermede bulunan Yokuş, “Geçtiğimiz aylarda koronavirüs salgınına ilişkin gerçek vakaların açıklanmadığını, acillerin ve yoğun bakımların dolu olduğunu ifade ettiğimizde Leyla Şahin Usta bizi yalan söylemekle itham etmiş, bununla da yetinmeyip bizi FETÖ’cü taktiği ile suçlamıştı. Şimdi açıklanan verilerin ardından benden ve kamuoyundan bir özür diler mi? Yüzü kızarır mı acaba? Ama hiç sanmıyorum, çünkü halka yalan söylemek bunlarda artık alışkanlık haline gelmiş” ifadelerini kullandı.

“14 GÜN KAPANMA ŞART”

Salgınla mücadelede 14 gün kapanma şartını yineleyen Yokuş, “30 bine yaklaşan vaka sayısıyla şu an maalesef Avrupa’da ilk sıradayız. Bu şekilde devam ederse daha ciddi sorunlarla karşı karşı karşıya kalacağız. Salgının önüne geçebilmenin en büyük şartı 14 gün kesintisiz kapanmadan geçiyor. Yetkililerin bir an önce halk sağlığını düşünerek bu yönde bir karar almaları gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret