Özel yetenekli öğrencilere doğada eğitim

Özel yetenekli öğrencilere doğada eğitim

Beyşehir'de düzenlenen etkinlikte özel yetenekli öğrenciler doğa, kültür ve sanat ile iç içe eğitim aldı

07 Eylül 2020 - 15:20

Beyşehir'de Konya Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 1-5 Eylül tarihleri arasında TÜBİTAK 4004 doğa projesi gerçekleştirildi.

Beyşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde TÜBİTAK 4004 doğa Eğitimi projeleri kapsamında üstün zekâlı çocuklara bilim, sanat ve kültür etkinlikleri hazırlandı. Düzenlenen proje Beyşehir’in gözde yerlerinden Kubadabad Sarayı, Eşrefoğlu Cami, Doğanbey Ladin Anıtı ve kükürtlü su kaynağı, Yakamanastır mesire alanında beş günlük eğitimin ardından son buldu.

Beyşehir’in tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri açısından zengin olduğunu vurgulayan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi proje Koordinatörü Neslihan Yıldız, bilim, sanat ve doğa adına ne ararsanız Beyşehir’de olduğunu dile getirerek, proje ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Proje bilim, doğa, sanat ve kültürel faaliyetlerden oluşuyor. Faaliyetler özel yetenekli öğrenciler için üst düzey planlar yaparak Beyşehir’i seçtik. Beyşehir proje kapsamında ihtiyacımızın tümünü karşılıyordu. Çünkü tarihi eserleriyle, kültürü ve doğası ile ne ararsanız bulabileceğiniz bir yer. Burada 'Doğada Bilsem Öğrenebilsem' adlı TÜBİTAK 4004 projemizi başarıyla tamamladık. Çalışmalarımız boyunca bizlere destek veren, Beyşehir Belediyesine, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Beyşehir Öğretmenevine, Beysu Fabrikasına, hemşiremiz Ayşe Altınışık'a, proje boyunca sergiledikleri örnek davranışları, kurallara riayet etmeleri, disiplinli çalışmaları nedeniyle tüm öğrencilerimize ve destekleri ve jestleri nedeniyle velilerimize teşekkür ederiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?