Özdemir yeniden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçildi

Özdemir yeniden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçildi

Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kurulunda mevcut başkan Sefa Özdemir, güven tazeledi

16 Haziran 2021 - 15:28

Konya Gazeteciler Cemiyeti olağan genel kurulunu yaptı. Genel kurulda yapılan seçimde tek listeyle aday olan mevcut başkan Sefa Özdemir yeniden başkan seçildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Özdemir, "Konya’yı Konya yapan en önemli değerlerden ve paydaşlardan biri de hiç şüphesiz ki fikir üreten, sorumluluk üstlenen, yapıcı eleştirileri ile idarecileri yönlendiren, tüm zorluklarına rağmen mesleğini büyük bir aşkla icra etmeye çalışan meslektaşlarımızdır, gazetecilerdir. Nasıl ki gazetecilerin yaşadıkları şehre karşı sorumlulukları varsa; Konya Gazeteciler Cemiyetinin de üyesi bulunan meslektaşlarına karşı görev ve sorumlulukları vardır. Bugüne kadar Gazeteciler Cemiyetinde görev yaparak meslektaşlarımıza hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş olan yöneticilerimiz sayesinde cemiyetimiz itibarlı, sözü dinlenen, etki ve hakimiyet alanı olan ve alanında alternatifsiz güçlü bir cemiyet haline gelmiştir. Konya Gazeteciler Cemiyeti, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Konya’da bu mesleği hakkı ile icra eden tüm basın çalışanlarının haklarını ve menfaatlerini koruyup gözetmek için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Genel kurulumuz, bütün üyelerimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Pandemi sürecinin zorluklarına rağmen meslektaşlarının çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket etme gayretinde olduğunu ifade eden Özdemir, bu kapsamda cemiyet üyesi gazetecilerin ev sahibi olabilmesi için hayata geçirdikleri TOKİ projesi hakkında bilgi verdi.

Özdemir, "Bir önceki dönemde başlatmış olduğumuz çalışmalar bu dönemde meyvelerini vermiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum başta olmak üzere Konya milletvekillerimiz ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın da destekleriyle Ardıçlı bölgesinde TOKİ tarafından meslektaşlarımızın yararına 512 konuttan oluşan bir toplu konut projesi başlamış, TOKİ’den daire almak isteyen meslektaşlarımızın başvuruları alınmış, TOKİ tarafından gerekli incelemeler gerçekleştirilerek, Mayıs ayı içerisinde hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekimi gerçekleştirilmiştir. Üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

2018-2021 dönemine ait faaliyet raporu ve denetim raporunun okunup ibra edilmesinin ardından açık oylama ile seçim yapıldı. Özdemir, oy çokluğuyla yeniden başkan seçildi.

Genel Kurul’un ardından yapılan ilk toplantıda yeni yönetim ise şu şekilde oluştu:

Başkan: Sefa Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri: Lokman Koyuncuoğlu, Yaşar Toy, Rasim Atalay, Emrullah Nergiz, Erhan Dargeçit, Halid Şen, Mehmet Yenikaynak, Muhammet Gümüş, Zekeriya Sağlık, Mustafa Uğurlu, Mevlüt Boyalı, Mehmet Esat Ergener.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor