Özdemir: STK’lar çözüm ortaklarımızdır

Özdemir: STK'lar çözüm ortaklarımızdır

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Genç, AK Parti Konya Milletvekili Özdemir ile Karatay Belediye Başkanı Kılca, Konya’da faaliyet gösteren STK'ları ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Özdemir, "STK'lar çözüm ortaklarımızdır" dedi

06 Temmuz 2021 - 12:11

AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı, toplumun bütün kesimleriyle buluşmaya devam ediyor. 

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ile Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Heyet, Konya Enderun Eğitim Vakfı, İrfan Yaşam Derneği (İRFANDER), İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi ve Ribat Eğitim Vakfı’nda STK temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Genç, STK’ların yürüttükleri faaliyetler, projeler ile yerel yönetimlerin bu konudaki katkılarını istişare ettiklerini belirterek, AK Parti ailesi olarak gereken desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Genç, “Yüzlerce yıllık geçmişiyle oldukça zengin olan medeniyetimizde STK’ların yeri apayrıdır. Günümüzde de hayır kuruluşlarından insan haklarına, çevre, dayanışma, eğitim, geliştirme ve daha birçok konuya kadar geniş bir yelpazede toplumumuz için çok önemli faaliyetlerde bulunan STK’lara AK Parti ailesi olarak bizler de çok önem veriyoruz. Şehrimizde faaliyet gösteren bütün STK temsilcileriyle sık sık bir araya gelerek Konyamız, Karatay’ımız ve insanımız için neler yapabileceğimize dair istişarelerde bulunuyoruz, bulunmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖZDEMİR: STK’LARIMIZIN KATKILARIYLA ŞEHRİMİZİ GÜZELLEŞTİRİYORUZ

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir de STK’ların öneminden bahsetti. AK Parti’nin de aslında bir sivil toplum organizasyonu olduğunu bu bağlamda dünyanın sayılı bir STK olduğuna vurgu yapan Hacı Ahmet Özdemir, şunları kaydetti: “Toplumsal bağ ve dayanışmanın önemi gün geçtikçe daha da iyi anlaşılmaktadır. Bu bağların güçlenmesi için Sivil Toplum Kuruluşları en önemli ögelerden biridir. Çünkü bireylerin mutlu ve sağlıklı bir toplum oluşumuna doğrudan etkisi yadsınamaz. Sağlıktan eğitime, insan haklarından sürdürülebilir kalkınmaya, çevreden doğal afetlere kadar çok geniş bir alanda sorumlulukları bulunan STK’lar, bizlerin de önemli birer çözüm ortaklarıdır. Toplum yararını en üst düzeye taşıyan ortamlar oluşturan STK’lara AK Parti olarak sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi sürdüreceğiz ve hep birlikte şehrimizi daha da güzelleştireceğiz.”

KILCA: STK’LAR ZENGİN MEDENİYETİMİZİN ÇOK ÖNEMLİ BİRER UNSURUDUR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise; yerel, ulusal ve küresel ortak değerlerin oluşturulması, çoğaltılması ve korunması adına yapılan tüm çalışmaları önemsediklerini söyledi.

Başkan Hasan Kılca, toplumsal farkındalığı en üst düzeye çıkaran STK’ları önemsediklerini kaydederek, “Çalışkan, üreten, başarı odaklı, yenilikçi, gelişen ve geliştiren, kadına, gençliğe ve milli değerlerimize önem veren bir anlayışla çalışan STK’larımız, yüzlerce yıllık geçmişe sahip medeniyetimizin önemli birer unsurları olmayı sürdürüyorlar. Zira Sivil toplum kuruluşları, aslında insanların tek tek yapamadıklarını beraber el birliğiyle yapmasıdır. Yani birlikteliği, gönüllülüğü ve dayanışmayı temsil ederler. Millet olarak STK’larda hizmet eden ve buralara gönül verenlere destek olmamız gerekiyor. Çünkü STK’lar aynı zamanda bizlere aktif vatandaşlık anlayışını da getirir ve sivil toplum örgütlerinin yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda problemlerin çözümlerinin daha kolay olduğu su götürmez bir gerçektir. Bizler de Karatay Belediyesi olarak STK’larımızla gerek gençlerimize, gerekse toplumun diğer birçok kesimine yönelik pek çok proje yürütüyoruz. Bundan sonra da bu işbirliğimizi arttırarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ KARATAY AİLESİ’NDEN İL MÜFTÜSÜ ÖGE’YE ZİYARET

Öte yandan AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye meclis üyeleri ile ilçe teşkilatı mensupları STK ziyaretlerinin yanı sıra Konya İl Müftüsü Ali Öge’yi de makamında ziyaret ederek Konya ve Karatay’ı konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...