"Ormanlar yanıyor, ortada ne hükûmet var ne bakan var"

"Ormanlar yanıyor, ortada ne hükûmet var ne bakan var"

40 gün önce yine Antalya, İzmir ve Elazığ başta olmak üzere birçok kentte çıkan yangınlara ilişkin açıklama yapan Yokuş, THK’daki uçakların akıbetini de sormuştu

04 Ağustos 2021 - 14:36

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un 40 gün önce mecliste yaptığı konuşmayla iktidarı orman yangınları konusunda uyardığı ortaya çıktı. 40 gün önceki meclis konuşmasını sosyal medya hesabından paylaşan Yokuş, “40 gün önce söyledik. 40 kere daha söylesek beyhude. Ucube sisteminiz ve beceriksiz yönetiminizden bıktı bu ülke” dedi.

“UÇAKLAR NEREDE?”

Yokuş o dönemde mecliste yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kuraklığın da etkisiyle yurdun dört bir köşesinde peş peşe yangınlar çıkıyor. Antalya'da, Datça'da, Artvin'de, Manisa'da, Mersin'de, Osmaniye'de, Pamukkale'de, İzmir'de ormanlar alev alev yanıyor. Elâzığ'daki yangın beş altı gündür devam ediyor. Yangın söndürme ekipleri karadan, canla başla, tek bir ağaç yanmaması için olağanüstü mücadele veriyor ancak son on gündür, tüm çabaya rağmen, mücadelede istenilen başarı elde edilemiyor. 8 Haziran’a kadar Türkiye'mizde 1.013 dekar orman yandı ama uçak yok. Güya Tarım ve Orman Bakanımız Rus firmasıyla anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre, 1 Hazirandan itibaren uçaklar Türkiye'de olacak, 3 tane uçak gelecek ve yangın söndürecek. Niye Türk Hava Kurumu uçaklarını kullanmıyorsunuz? Çünkü ‘Biz yerli ve millî iktidar olduğumuz için Rusya'ya para kazandırmamamız lazım.’ 203 milyon Türk lirasına anlaştığınız uçaklar nerede? Yangınlar devam ederken Sayın Pakdemirli nerede? Ormanlar yanıyor, ülke yanıyor, çevre katliamı her yerde devam ediyor ama ortada ne hükûmet var ne bakan var”

“ZAFİYETLERİNİZİN FATURASINI BU MİİLET ÖDEMEK ZORUNDA DEĞİL”

40 gün önce mecliste yaptığı konuşmayı sosyal medya hesabından da paylaşan Yokuş, şu notu düştü:

“40 gün önce söyledik. 40 kere daha söylesek beyhude. Ucube sisteminiz ve beceriksiz yönetiminizden bıktı bu ülke. Yeter artık! Her seferinde zafiyetlerinizin faturasını bu millet ödemek zorunda değil. Böyle giderse ne orman kalacak, ne suyumuz kalacak ne de yaşanacak bir ülke”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı