Oprukçu: İYİ Parti Milletvekili Yokuş’un iddiası iftiradır

Oprukçu: İYİ Parti Milletvekili Yokuş'un iddiası iftiradır

Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu, İYİ Parti Konya Milletvekili Yokuş'un Ereğli Belediyesi'nden 300 taşeron işçinin ucretsiz izne çıkarıldığına dair açıklamasının iftira olduğunu kaydetti

06 Nisan 2021 - 22:15 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 23:48

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyeden bir grup işçinin ücretsiz izne çıkarıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Oprukçu, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un bugün basına yaptığı açıklamada, Ereğli Belediyesi'nde taşeron işçi olarak çalışan 300'e yakın personelin kısa çalışma ödeneğinin sona ermesi nedeniyle ücretsiz izne çıkarıldığına yönelik iddiaların doğru olmadığını kaydetti.

Başkan Oprukçu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kamuoyunun dikkatine!

İki yıllık dönemin sonunda, önümüzdeki üç yılın hem belediyemiz hem çalışanlarımız hem de hemşehrilerimiz açısından daha verimli bir hizmet sunabilmek için dün bütün personelimize pandemi şartlarına uygun olarak bir toplantı gerçekleştirdik.

Bu çerçevede belediyemizin çalışma düzenini yeniden yapılandırmak ve özellikle de temizlik hizmetleri, park bahçeler gibi vatandaşımızın doğrudan muhatap olduğu birimleri daha verimli hale getirmek için çalışanlarımızın bir kısmını sadece 3-5 günlük izine ayırdık.

Ne hazindir ki, bizim bu uygulamamız tamamen çarpıtılmış, yalan ve iftirayla itibar cellatlığına soyunularak, İP tarafından TBMM'ye taşınmış, CHP, Sözcü, Cumhuriyet gibi kirli ittifak paydaşları da iftira kampanyasına girişmiştir.

Herkes bilsin ki, Belediye Başkanı olduğum günden beri hangi partili olursa olsun tek bir kişiyi dahi işinden, aşından, ekmeğinden etmiş değilim. Hele de mübarek Ramazan ayına girerken insanların ekmeğiyle oynayacak kadar haysiyet fukarası değilim.

Her konuda olduğu gibi, FETÖ soslu, PKK-HDP yancısı zillet korosu, bu konuda da kirli ve karanlık yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir. Herkes bilsin ki, bizim üzerimizden Cumhur İttifakını yıpratmaya tevessül eden zillete buradan ekmek çıkmayacak ve ayakları ipe dolanacaktır." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı