"Onlar kendi fıtratlarına uyanı yapacak, biz işimizi"

"Onlar kendi fıtratlarına uyanı yapacak, biz işimizi"

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, sosyal mecralarda Konya Şeker'i yıpratmaya yönelik yapılan yorumlara sert tepki verdi

04 Ocak 2021 - 14:29

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, NO ON'un içecek sektörüne girmesinin ardından başlatılan karalama kampanyalarına cevap verdi.

Sosyal medya hesabından "Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın? Diye, sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok yük taşıyacağım, demiş. Bizim ki de o hesap, içecek sektörüne giriş yaptık …" ifadeleriyle sert tepki gösteren Konuk, her türlü karalamaya rağmen yollarına devam edecekleri mesajı verdi.

Konuk, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Biz alıştık artık, çelmelere, omuz vurmalara, dikkat dağıtmalara. İlk değil. Ne zaman yeni bir sektöre girsek, faullü hareketlerde peşinden geldi. 2006’da bayramlık ve hediyelik çikolatayı ürettiğimizde de, 2009’da Panplast yatırımı yapıp, dondurulmuş patates ve tablet çikolatayı ürettiğimizde de. 2011’de yeni Çikolata, Unlu Mamuller, Bisküvi, Kek ve Gofret Tesislerimizi tamamlayıp, Et ve Süt Entegrenin temelini atıp, Hamyağ Fabrikasını bitirip, Banada’yı rafa çıkardığımızda da. 2015’te üniversiteyi açıp, enerji sektörüne girdiğimizde de. 

Bunlar bazen imzasız ihbar mektubu oldu, bazen çikolataları toprağa gömüyorlar, yakıyorlar diye yalan haber olarak karşımıza çıktı. Konya Şeker’in bacalarını bile yıpratma malzemesi yaptılar. Yurt dışındayken bana yurt dışı yasağı koymalar, çalışanlarımızı kışkırtmalar, çiftçinin aklını karıştırmalar. Bir zamanlar kayyum bile atadılar Konya Şeker’e. Battı batacak zaten ağızlarından düşmeyen sakız. Hepsine alıştık. Bekliyorduk. Malum NO ON ile içecek sektörüne girdik, bugün yarın diyorduk gecikmediler. 

Onlar kendi fıtratlarına uyanı yapacak, biz işimizi…”

Resim

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan huseyin
    1 ay önce
    Çölaşan çok çok üstün bir içecek olmuş helal olsun yola devam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu