"Ölüm kavşağının yerine bir an önce üst geçit...

"Ölüm kavşağının yerine bir an önce üst geçit yapılmalı"

CHP Yunak İlçe Başkanı Parlaker, Yunak-Ankara yolunda yaşanan ve tarım işçilerinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kazanın yaşandığı, halk arasında ölüm kavşağı olarak anılan kavşağa iktidar partisinin üst geçit yapmamasına tepki gösterdi

28 Haziran 2020 - 16:28

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunak İlçe Başkanı Hüseyin Parlaker, halk arasında ölüm kavşağı olarak bilinen Yunak-Ankara yolundaki Dört Yol kavşağında yaşanan kazadan sonra tepki gösterdi.

Tır ile tarım işçilerini taşıyan minibüsün yaptığı kazada 3'ü çocuk, 7 tarım işçisinin feci şekilde hayatını kaybettiğini, 11'inin de yaralandığını hatırlatan Parlaker, "Yaşanan bu elim olay millet olarak hepimizin  yüreğini sızlatmıştır. CHP olarak hayatını kaybedenlere rahmet ve acılı aileye sabır ve başsağlığı diliyoruz. Kazaların defaten yaşandığı Yunak-Ankara yolundaki Dörtyol, diğer adıyla ölüm kavşağı için yetkililer bir an önce gereğini yapmalı ve hafızalara vahim bir şekilde kazınan bu tür kazaların yaşanmaması için o bölgeye alt veya üst geçit inşa edilmelidir. 18 yıldır iktidarı elinde bulunduran erk sahipleri, her fırsatta duble yol, bölünmüş yol ve yaptığı köprülerle övünmesine rağmen bölgemize yansıyan tek şey ise acıların her geçen gün duble hale gelmesi ve kazadan sonra geriye kalan ailelerin yüreklerinin bölünmesidir. Ülke genelinde büyük yankı uyandıran bu vahim kazadan sonra umarım yetkililer, bu olayı mukadderata bağlayarak unutmaz, bölgede gereken çalışmaları başlatırlar" dedi.

Parlaker, ölüm kavşağında bu tür olayların bir daha yaşanmaması için CHP Yunak İlçe Teşkilatı olarak konunun takipçisi olmaya ve vatandaşlarımızın sesini duyurmaya devam edeceklerini söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, yine disipline sevk edildi
Konyaspor, yine disipline sevk edildi
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Vaka sayısı 1000'in altına indi