Olay TV’nin ekranı karartıldı

Olay TV'nin ekranı karartıldı

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Sarılar, son ana haberde, yaptıkları yayınların birtakım mahfilleri rahatsız ettiğini öne sürerek, kanalın kapandığını açıkladı

26 Aralık 2020 - 11:52 - Güncelleme: 26 Aralık 2020 - 12:35

30 Kasım'da yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV 26 günlük yayından sonra kapatıldı.

Nevşin Mengü'nün sunduğu Ana Haber’e konuk olan Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, "Cavit Bey, 'Bana iktidardan çok büyük baskı var, devam edemeyeceğim’ dedi. Cavit bey iktidarı işaret etti. Bu nedenle Olay TV yayınını sonlandırıyor” dedi.

Sarılar, kanalın kapanma sürecini son haber yayınında Mengü'ye şöyle anlattı:

“Olay TV’nin bütün yayın hakları, lisansı ve yüzde yüz hissesi Cavit Çağlar’da. Ancak, Hüseyin Köksal, buraya yayın hayatına tekrar başlaması için bir sermaye koydu ve birlikte yola çıktılar. Şimdi bu ortaklık bitiyor. Hüseyin Bey, Cavit Bey ile ortaklığını sonlandırma kararı aldı. Türkiye’de 30 Kasım’da yayına başlamış bir televizyonu, üstelik de tarafsız habercilik yapacağım iddiasıyla yola çıkan bir kanalı susturacak, baskıyı yapacak merciyi herkes biliyor.”

Sarılar, yayın hayatına devam etmek için alan arayışlarının sürdüğünü belirterek "Burada çalıştığımız 180 arkadaşımızla birlikte yeni bir mecrada mutlaka özgür haberciliğe devam edeceğiz" mesajı verdi.

Sarılar’ın açıklamasından sonra, Olay TV'nin Ankara ve İstanbul stüdyolarında çalışanlar teker teker yayına katılarak alkışlarla veda etti. Bu sırada ekran yavaş yavaş karartılarak, yayına son verildi.

ÇAĞLAR: YENİ BİR EKİPLE BAŞLAYABİLİRİM

Olay TV'nin kapanmasının ardından açıklamalarda bulunan eski bakanlardan iş insanı Cavit Çağlar, “Kanalın lisansı elimde uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim” dedi. 

Çağlar, şunları söyledi:

“Ben merkez sağda siyaset yapmış bu ülkeye hizmet etmiş bir kişiyim. Olay TV yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti. Tarafsız yayın yaparken HDP yayınlarına ağırlık verilmesi üzerine bu konuyu beraber iş birliği yaptığım ortağıma ilettim. Bunun üzerine 'yeni bazı arkadaşları kanala ilave edip denge kuralım' dediğimde ortağım bunu kabul etmedi. Ben de bu şartlarda devam edemeyeceğim, kanaldan ayrılmak durumunda kalacağımı söyledim. Bu iş bana ders oldu. Kanalın lisansı elimde. Uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim. NTV'yi kuran benim. Bursa'da Olay Gazetesi'ni kuran ve 35 yıldır kesintisiz yayın yapan benim. Ben de Olay TV'nin kapanmış olmasından dolayı çok üzgünüm. Yollarımızı ayırdığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...