Okur: Konya siyasetinde söz sahibi olacağız

Okur: Konya siyasetinde söz sahibi olacağız

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Nurdoğan Okur, partisinin İl Başkanlığına aday olduğunu açıklayarak, "Delegelerimizle birlikte partimizi kuruluş günlerindeki gibi canlılığına kavuşturup yeniden Konya siyasetinde söz sahibi olacağız" dedi

13 Mart 2020 - 13:31

Deneyimli siyasetçi ve iş adamı Nurdoğan Okur, İYİ Parti İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Okur, kurucu üyesi olduğu partisinin il teşkilatı gerektiği gibi ve etkili yönetilmediği için aday olduğunu söyledi.

Türkiye'nin gündeminde olan Suriye, İdlib, FETÖ, ekonomi ve işsizlik gibi konuları değerlendirerek, AK Parti Hükümetinin ülkeyi iyi yönetemediğini öne süren Okur, "Cumhurbaşkanlığı sistemine geçince Türkiye'yi uçuracağız, şehit haberleri gelmeyecek, ekonomi uçuşa geçecek dediler. Ama şimdi görüyoruz ki, ekonomimiz batakta. Gençlerimiz işsiz. Son bir ayda 53 şehit haberi aldık. Milleti ayrıştıran, kavgaya iten bir toplum oluşturdular. Hem Meclis'te vekiller, hem de halkımız sürekli kavga ediyor. Meclis'teki vekiller tek elden seçildiği, yeterli donanıma sahip olmadıkları için çözüm üreten değil, kavga eden bir Meclis meydana geldi. Bir devletin omurgası olur. Devletin onurunu yerle bir ettiniz. Bizim askerlerimizin Suriye'de işi ne. Suriyeli burada vergi ödemeden, maddi olarak desteklenirken, benim askerim orada şehit olamaz, olmamalı. Neden savaş üzerine, çatışma üzerine politika yapılıyor. Bizim politikamız barış üzerine olmalı. Ülkenin tarımını, hayvancılığını bitirdiler. Bu ülkede hukuk ve adaleti mahvederseniz ne işsizliğin, ne ekonominin hakkından gelemezsiniz. Bu ülke iyi yönetilmiyor" dedi.

2017 yılında kurulan ve 2 seçim geçiren İYİ Parti'nin belediye seçimlerinde Konya'da 244 bin, CHP ile seçim işbirliği yaptığı 24 Haziran seçimlerinde ise 256 bin oy aldığını hatırlatan Okur, 200 bin kayıp oy olmasına rağmen partisinin oyunun arttığını söyleyen İYİ Parti yönetimini eleştirdi. "İşte biz bu kayıp oyları ortaya çıkarmak ve partimize kazandırmak için aday olduk" diyen Okur, siyasette başarının ölçüsünün seçim kazanmak olduğunu, İYİ Parti İl Başkanı seçildiği taktirde bu başarıyı göstermek için çalışacağını kaydetti.

Teşkilatta bugüne kadar görev yapan harkese teşekkür eden Nurdoğan Okur, "Bu partiyi çocuklarımızın geleceği için kurduk. Önümüzdeki ay yapılacak kongremizde bayrağı devralıp göklere çıkarmak istiyoruz. Şundan kimsenin şüphesi olmasın ki, bizim olduğumuz yerde kimse İYİ Parti'yi bölmek, ayrıştırmak, kutuplaştırmak gibi bir düşüncede olamaz. Ben ve ekip arkadaşlarım partililerimizle yeniden kucaklaşacağız. Kırık kalpleri tamir edip, küskünlerimizle barışacağız. Delegelerimizle birlikte partimizi kuruluş günlerindeki gibi canlılığına kavuşturup yeniden Konya siyasetinde söz sahibi olacağız" ifadelerini kullandı.

Nurdoğan Okur, toplantı sonunda kendisine destek veren partililerle objektiflere poz verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Toplam vakaların yüzde 80'i iyileşti"
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi
KOSKİ yüksek fatura paylaşımlarına açıklık getirdi