Okullarda tatil 30 Nisan’a kadar uzatıldı

Okullarda tatil 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantının ardından okullarda koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan tatilin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını açıkladı

25 Mart 2020 - 19:37

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İki bakan Bilim Kurulu'nun kararına göre okullarda verilen ara tatilin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını ve uzaktan eğitimin de bu tarihe kadar süreceğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı video konferans görüşmesinde okulların tatil edilmesi ile ilgili Erdoğan’a “Bu konuda talimatlarınız nedir?” diye sormuştu. Erdoğan da Bakan Selçuk’a "Bilim Kurulu toplansın oradaki karara göre durumu netleştirelim bu bilim insanlarının karar vereceği bir durumdur" demişti.

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenleyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk ve Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu kararına göre okulların 30 Nisan tarihine kadar ertelendiğini duyurdu. Bu tarihe kadar eğitimler MEB’in hazırladığı uzaktan eğitim sistemi ile EBA TV’ler aracılığı ile devam edecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pakdemirli: Destek ödemeleri hesaplara yatıyor
Pakdemirli: Destek ödemeleri hesaplara yatıyor
Konuk: Kooperatifler seçenek değil, zorunluluktur
Konuk: Kooperatifler seçenek değil, zorunluluktur