Öğretmenlere aşı uygulaması başladı

Öğretmenlere aşı uygulaması başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların 1 Mart'ta yüz yüze eğitime geçmesi nedeniyle öğretmenler için aşılama süreci başladı

24 Şubat 2021 - 13:21 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 13:36

Türkiye 1 Mart'ta yüz yüze eğitime geçmeye hazırlanırken, öğretmenlerin aşılanmasına başlandı. İlk aşıyı bugün olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum’un Sungurlu ilçesinde Arifegazili İlkokulunda aşılama sürecinin startını verdi. Aşı olduktan sonra açıklamada bulunan Bakan Selçuk, "Sağlık Bakanlığı bu konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz hafta iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabız ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler daha sonra da kendi istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve o randevuya bağlı olarak aşıların ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde uygulama söz konusu olacak" dedi.

Salgın sürecinin başından beri tüm okullarda TSE'nin belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığın yapıldığını, okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu vurgulayan Selçuk, "Okulum temiz belgesini okulların tamamına yakını almış durumda zaten. Bir dış denetimle gerçekleştiriliyor bir okulun okulum temiz belgesi alabilmesi. Bir dış denetime tabi, bu nedenle bu belgeyi belirli prosedürler çerçevesinde veriyoruz ve buna hazırız. 1 Mart'ta da diğer okullarımız açılacak. İlkokullarımız, özel eğitim okullarımız, 8. ve 12. sınıflar. Bu anlamda dünyada aşılama yeni başlıyor, birçok ülke okulunu açmaya yeni başladı. Çok sayıda ülke okulları tümüyle açtığı konusunda duyuruda bulunuyor ama dünyada hiçbir ülkede henüz tüm ülkenin aşılandığı dolayısıyla tüm öğretmenlerin aşılandığı bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti