Öğretmenler Günü’nü kutladılar

Öğretmenler Günü'nü kutladılar

24 Kasım Öğretmenler Günü, ülke genelinde olduğu gibi Konya'da da kutlanıyor. Konya'daki bazı kurum ve kuruluşlar da Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladıkları mesajlarla bütün öğretmenleri kutladı

23 Kasım 2019 - 17:33 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 22:43

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri kutlama mesajı yayınladı.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, ülkemizin geleceği açısından en önemli sermayesi olan insan kaynağının yetiştirilmesinde eğitimin büyük öneme sahip olduğunu, bu sebeple de öğretmenlerin ülkemizin gelişmesinde şu ana kadar olduğu gibi, bundan sonra da aktif rol alacağını belirtti.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, geleceğimizin yetişmesinde hayati rol üstlenen öğretmenlerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini vurguladığı mesajında, Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına göre daha fazla çalışan ve düşük maaş alan öğretmenlerin sorunlarının en kısa zamanda çözülmesi gerektiğini vurguladı. Bektaş, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, toplumun tamamı için yol gösterici bir rehber olan öğretmenlerin ekonomik ve sosyal şartlarının iyileştirilmesini ve öğretmenlere yönelik şiddetin son bulmasını temenni ederek, “Bilginin ve sevginin kaynağından bizlere ellerini uzatan, gönüllerini açan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gururla ama buruk karşıladıklarını dile getiren Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, öğretmenlerin sözleşmeli, ücretli ve kadrolu diye ayrıştırılmasının ve emek sömürüsünün modern çağın kölelik sistemi haline geldiğini, öğretmenlere yaşatılan ekonomik eziyet ve sorunlar içinde bir 24 Kasım'ı daha buruk bir yekilde kutladıklarını söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında bireysel ve millet olarak bugün ulaştığımız seviyede en büyük payın öğretmenlere ait olduğunu dile getiren PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Cumhuriyetimizin çıktığı kalkınma yolunda tarihi bir görevi başarıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, kalkınmanın temel şartı olan eğitimin hayati önem taşıdığına değindiği mesajında, eğitim sorunlarını çözen ulusların, bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarında ilerlemiş, sosyo-ekonomik açıdan kalkınmış toplumlar olduğuna, eğitime gereken önemi vermeyen milletlerin ise gerilemeye mahkum kaldığına dikkat çekti. Dr. Karaca, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun da öğretmenliğinin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen zorlu bir meslek olduğunu ifade ederek, "Sevgileriyle içimizi, yeniliği, gelişmeyi ve bilimi anlatarak düşüncelerimizi aydınlatan, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgiyi perçinleyen öğretmenlerimizin bu güzel gününü bütün coşku ve içtenlikle kutluyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilgehaneler, 20 hafız yetiştiriyor
Bilgehaneler, 20 hafız yetiştiriyor
Rektör Aksoy, mazbatasını YÖK Başkanı'ndan aldı
Rektör Aksoy, mazbatasını YÖK Başkanı'ndan aldı