Öğrenciler tatilini Bilim Merkezi’nde bilimle iç içe geçiriyor

Öğrenciler tatilini Bilim Merkezi'nde bilimle iç içe geçiriyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Bilim Merkezi’nde TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında 2. si düzenlenen “Doğanın Keşfi Yaz Okulu Projesi”nde minik öğrencilerle bir araya geldi

12 Ağustos 2021 - 15:39

Konya Bilim Merkezi’nde ikincisi gerçekleştirilen “Doğanın Keşfi Yaz Okulu Projesi”ne katılan 5. ve 6. sınıf öğrencileri bilimle iç içe bir yaz tatili geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’ndeki projede yer alan öğrencilerle bir araya geldi.

Konya Bilim Merkezi’nin 7’den 70’e herkese bilimi sevdirmek amacıyla faaliyetlerini aksatmadan sürdürdüğünü ifade eden Altay, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında gerçekleştirilen projede akademik başarısı yüksek 80 öğrenciye ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) işbirliğiyle görme yetisi kısıtlı ve öğrenme güçlüğü çeken 20 öğrencinin yer aldığını dile getirdi.

Projede öğrencilerin bilimsel bilgiye karşı merak duygularının artmasını, uygulamalı eğitimlerle araştırma ve sorgulama yeteneklerinin geliştirilmesini amaçladıklarını kaydeden Altay, “Ayrıca Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematiği bir arada barındıran disiplinler arası bir eğitim programına tabi tutulan öğrencilerimiz bilimin farklı dallarıyla tanışma imkanı da buluyor” diye konuştu.

Proje ile öğrencilerin doğaya ve çevreye karşı daha duyarlı bireyler olmalarına da katkı sağlandığını aktaran Altay, bu tür projelerin öğrenciler üzerindeki etkisini gördükçe çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Yaz okuluna katılan öğrenciler ise, düzenlenen etkinliklerde bilime dair hem yeni şeyler öğrendiklerini hem de eğlendiklerini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor