Nevruz ile Türk dünyasında birlik vurgusu

Nevruz ile Türk dünyasında birlik vurgusu

Dumlupınar İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği “Türk Dünyası Baharı Birlikte Karşılıyor” etkinliği ile Nevruz'un simgesi olan ateş yakıldı, demir dövüldü

23 Mart 2021 - 15:49 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 17:08

Türk dünyasının bahar bayramı Nevruz, Kütahya’nın Dumlupınar İlçesi’nde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara katılan Almanya’daki Türk toplumunun kanaat önderlerinden KONAD Başkanı Sait Özcan, Türk dünyasının birlikteliğine yönelik mesajlar verdi.

Dumlupınar İYİ Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen “Türk Dünyası Baharı Birlikte Karşılıyor” etkinliğinin onur konuğu sürgündeki Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Hızırberk Gayretullah idi. Programda milletvekilleri ve partililerin katılımıyla Nevruz ateşi yakıldı, demir dövüldü, halk oyunlarının yanı sıra atlı gösteriler gerçekleştirildi.

Program sonunda Türk dünyasına gönül veren katılımcılara plaket takdim edildi. KONAD Başkanı Sait Özcan’a ise Avrupa Türklerine yaptığı hizmetlerden dolayı program organizatörü Ali Aker plaket takdim edildi.

Avrupa’da uzun yıllar sosyal ve siyasal alanda yaptığı çalışmalarla tanınan Özcan, Doğu Türkistan davasının Türk’ün ve Türk dünyasının davası olduğunu vurgulayarak, “Milli davamız olan Doğu Türkistan’daki Uygur kardeşlerimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde her zaman onların yanında yer alacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde