NEÜ ve MEVKA arasında havacılık protokolü

NEÜ ve MEVKA arasında havacılık protokolü

NEÜ ile MEVKA arasında imzalanan “Yükselen Konya’da Yükselen Havacılık Mesleğini Öğretiyoruz” protokolü ile Seydişehir Meslek Yüksekokulu’nda havacılık ve girişimcilik eğitimi verilecek

07 Nisan 2021 - 14:54

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında, “İmalat Sanayinde Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi İçin Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında, NEÜ Seydişehir Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilmek üzere “Yükselen Konya’da Yükselen Havacılık Mesleğini Öğretiyoruz” projesi imzalandı. Protokolü, MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan imzaladı.

Yapılan iş birliğiyle ilgili bilgi veren NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan; “Atılan imzalar ile katılımcılara sıcak hava balon eğitimi, İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimi, girişimcilik eğitimi ile eğitici görevlilere eğitim verilecek. Bu eğitimlerin teorik ve uygulamalı eğitimler şeklinde verilmesini planlıyoruz. Proje sonunda katılımcılar, turizm sektöründe önemli pay sahibi olan balon turizmi alanında istihdam edilebilecekleri bir eğitim almış olacaklar. Ayrıca Konya’da balon turizminin başlaması ve yaygınlaşması için ilk eğitim projesi olması, projeye ayrı bir önem kazandırmaktadır” dedi.

MEVKA Genel Sekreteri Naci Bostancı da, proje kapsamında alınacak Sıcak Hava Balonu ve verilecek nitelikli eğitimler ile birlikte Konya’da gelişmekte olan savunma sanayi ve havacılık sektörüne yönelik bir eğitim altyapısının oluşturulması ve IHA üretiminin önünün açılmasının planlandığını aktardı.

18 ay sürecek olan projenin ekibi ise, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Seydişehir A. Cengiz Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kahraman, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Can Özcan, Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Barış Gökçe, Meram Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Zekeriya Bilici olarak belirlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı