NEÜ’lü öğrenciler ÜNİ101FEST ile eğitim yılına...

NEÜ'lü öğrenciler ÜNİ101FEST ile eğitim yılına 'merhaba' dedi

NEÜ'nün pandemi sonrası öğrencilerin oryantasyonu için düzenlediği ÜNİ101FEST'te öğrenciler gönüllerince eğlendi

20 Ekim 2021 - 13:49

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ÜNİ101FEST başladı.

Pandemi döneminin ardından öğrencilerin üniversiteye dönüşleri ve üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin oryantasyonu için düzenlenen ÜNİ101FEST, ilk olarak NEÜ Köyceğiz Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi arkasında bulunan alanda düzenlenen etkinliklerde öğrenciler geleneksel oyunlar, sportif faaliyetler ve yarışmalarla kaynaşarak eğlenceli dakikalar geçirdi. Müzik öğretmenliği bölümünün hazırladığı sazlı sözlü sahne performansıyla gençler gönüllerince eğlendi.

Fuat Sezgin Konferans Salonunda belli periyotlarla öğrencilere üniversite hayatı ve Konya hakkında tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi. Öğrenci toplulukları, kurum ve kuruluşların stantlarında da öğrencilere gün boyunca bilgilendirmelerde bulunuldu.

Köyceğiz Yerleşkesinde başlayan etkinlik, 21-22 Ekim’de Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesinde, 25 Ekim’de Ereğli Yerleşkesinde, 27 Ekim’de de Seydişehir Yerleşkesinde düzenlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı