NEÜ’den Türk Müziği Günleri

NEÜ'den Türk Müziği Günleri

Necmettin Erbakan Üniversitesi, pandemi günlerinde evlere Türk Müziği Günleri ile konuk olarak, seyircilerine moral veriyor

11 Haziran 2021 - 13:21

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen, Genel Sanat Yönetmenliğini Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gönül'ün yaptığı “1. Türk Müziği Günleri” canlı yayında seyirciyle buluştu.

NEÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarının, ‘Nihavende Seyir’ dinletisiyle başlayan etkinliğin açılışında konuşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, “Kısa bir süre önce kurulan konservatuvarımız, bugün gerçekten güzel, başarılı, adından söz ettiren işler yapıyor. Gönlümüzü ferahlatan konserleri gerçekleştiriyorlar ve gerçekleştirmeye devam edecekler inşallah. Konservatuvarımız bizim gözbebeğimiz… Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Amacımız, ülkemizde belli bir yer edinen konservatuvarımızın, dünyada da ses getirmesi” dedi.

Pandemiden dolayı online olarak gerçekleştirilen konserlerin pandemi sonrasında yüz yüze yapılmasını özlemle beklediklerini söyleyen Rektör Zorlu, Prof. Dr. Mehmet Gönül ve ekibine teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

İlkini gerçekleştirdikleri programı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını kaydeden Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gönül, düzenlenen konserle gönüllerde hoş bir sada bırakmak istediklerini ifade ederek, verdiği desteklerden ötürü Rektör Zorlu’ya teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından program eserlerin icra edilmesiyle devam etti. İki gün boyunca devam eden etkinliği, Necmettin Erbakan Üniversitesi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde