NEÜ’den Filistin’e destek

NEÜ’den Filistin’e destek

NEÜ'den yapılan açıklamada, siyonist işgalci güçlerin bu hukuk tanımazlığı durdurması istenirken, Filistin halkının yalnız olmadığı vurgulandı

11 Mayıs 2021 - 11:50

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nden (NEÜ) İsrail’in, Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla ilgili yapılan açıklamada, İsrail kınanarak, “Filistin halkı yalnız değildir” denildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İşgalci İsrail, Mescid-i Aksa ve çevresinde sivillere yönelik alçak ve ahlaksız saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Uyguladığı şiddet ve terörün hiçbir bedelini ödemeyen zalim otorite, başına hiçbir şeyin gelmeyeceği rahatlığı içinde hareket etmektedir.

Biliyoruz ki bu işgalci yapıyı bugünkü konuma taşıyan, sessizliklerini sürdürerek yaşanan zulme ortak olan sözüm ona ahlak ve özgürlük kumkuması küresel güçler ile maalesef İslam ülkelerinin üzerlerine çöken uzun tarih kışından silkinememiş olmalarıdır.

Siyonist işgalci güçlerin bu hukuk tanımazlığının derhal durdurulması, İslam ülkelerinin ve insani sorumluluk taşıyan dünya ülkelerinin bu vicdansız saldırılara karşı ortak bir duruş sergilemeleri tarihsel ve insani sorumluluğun bir gereğidir.

Filistin halkı yalnız değildir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek