Müslüman olan İngiliz grup Konya’da eğitim alıyor

Müslüman olan İngiliz grup Konya'da eğitim alıyor

İngiltere’de yaşayan ve Müslüman olan 8 kişi, İslam Sanatları, Kuran-ı Kerim ve İslam Düşünceleri üzerine ders almak üzere Konya’ya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret eden heyet, Konya’yı çok sevdiklerini belirterek misafirperverlik için teşekkür etti

26 Ekim 2019 - 14:09 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 13:23

İngiltere’de yaşan ve Müslüman olan 8 kişi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

Amerika Birleşik Devletleri Diyanet Merkezi'nin İmamı Ali Tos rehberliğinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile bir araya gelen İngiliz jeyet Konya’yı çok sevdiklerini belirterek, misafirperverliğinden dolayı Başkan Altay’a teşekkür ettiler.

Başkan Altay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “En önemlisi hayata geçirilen bu programın sahiplenilmiş olması ve bundan sonra da başka Müslümanlara faydalı olmak için bir başlangıç olarak düşünülmesi. Hz. Mevlana’nın ‘Bir mum başka bir mumu yakmakla ışından bir şey kaybetmez’ şeklinde bir sözü var. Biz bir mum yakmış oluyoruz. İnşallah onlar da başka mumlara ışık verirler. İslamiyet’le müşerref olmaları onlar için büyük bir müjde. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Altay, 8 kişiden oluşan heyete İngilizce Mesnevi hediye etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Cambridge Central iş birliğiyle İngiltere’de yaşayan ve Müslüman olan 8 kişi, Hz. Mevlana, İslam Sanatları, Kuran-ı Kerim ve İslam Düşünceleri üzerine ders almak; ayrıca Konya’nın tarihi, kültürel ve turistik güzelliklerini görmek amacıyla Konya’ya geldi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Seydişehir SGK binasına korona kilidi
Seydişehir SGK binasına korona kilidi