MÜSİAD’dan 15 Temmuz anısına sergi

MÜSİAD'dan 15 Temmuz anısına sergi

MÜSİAD Konya Şube binasında ziyarete açılan ve Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain darbe girişimini gözler önüne seren 46 karenin yer aldığı sergi, iki hafta boyunca açık kalacak

12 Temmuz 2021 - 12:49

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesinde “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı. MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, “Fotoğraf sergisi, hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmamak ve unutturmamak için, o kara geceyi belgeleriyle ortaya koyması bakımından oldukça önemli” dedi. 

Kağnıcı, 15 Temmuz’un, Türkiye’ye kara bir sayfa açma amacında olan hain bir girişimi millet tarafından boşa çıkartıldığını söyledi. O karanlık gecede, demokrasi katili hainlere genç, yaşlı, kadın, erkek 7’den 77’ye herkesin büyük bir öfke ile karşı durduğunu ifade eden Kağnıcı, aziz Türk milletinin tüm dünyaya bir kez daha demokrasi dersi verdiğini kaydeti.

Kağnıcı, “Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak, ona yönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur. MÜSİAD Konya olarak bizler de darbe girişiminin hemen ardından tepkimizi ortaya koyduk ve hain ayaklanmaya karşı duruşumuzu net bir biçimde ifade ettik. Demokrasi nöbetlerinde bir an bile ayrılmadık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergisi, hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmamak ve unutturmamak için önemlidir” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişimini gözler önüne seren 46 karenin yer aldığı 15 Temmuz fotoğraf sergisinin ilk ziyaretçileri, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ali Dığrak ve Selçuklu İlçe Başkanı Hakan Özer oldu.

Kağnıcı, iki hafta boyunca şube binasında açık kalacak sergiyi herkesin ziyaret etmesi çağrısında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...