Muhtaç asker ailelerine yardım miktarı artırıldı

Muhtaç asker ailelerine yardım miktarı artırıldı

Bakan Selçuk, Muhtaç asker ailesi yardım programı aylık ödeme miktarlarının yüzde 45 ile yüzde 50 oranlarında artırıldığını söyledi

21 Nisan 2020 - 16:15

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının yüzde 45,45 artarak 275 TL’den 400 TL’ye, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının da yüzde 50 artırılarak 100 TL’den 150 TL’ye çıkarıldığını açıkladı.

Her iki yardım programı için de 24-28 Nisan 2020 döneminde ödeme yapılacağını bildiren Selçuk, programların içeriğine ilişkin bilgi de paylaştı. Selçuk, “Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programından askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, yoksulluk riski ile karşı karşıya bulunan eşi, anne veya babası faydalanıyor. Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programından da askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 18 yaşından küçük çocukları yararlanıyor” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyacı olan her ailenin yanında olduğunu vurgulayan Selçuk, artışların hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti