Muammer Ulutürk Fotoğraf Sergisi Tantavi’de açıldı

Muammer Ulutürk Fotoğraf Sergisi Tantavi'de açıldı

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi kapılarını bu kez fotoğraf sanatçısı Muammer Ulutürk’ün sergisi ve söyleşisi için açtı

23 Aralık 2019 - 16:48

Fotoğraf sanatçısı Muammer Ulutürk’ün 3. kişisel sergisi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluştu.  Konyalı fotoğrafseverlerin yanısıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen fotoğraf dernekleri temsilcilerinin de katıldığı serginin açılışına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da katıldı.

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Ulutürk, serginin Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde çektiği siyah-beyaz fotoğraflardan oluştuğunu ifade etti. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nin Konya’nın kültür hayatına önemli katkılar sunan bir mekan haline geldiğini kaydeden Ulutürk, “Hem Tantavi’nin çehresini bu denli güzel hale getirmek için emek verenlere, hem de bana ve diğer sanatçılar için kapılarını açan Başkan Mustafa Kavuş Beyefendi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Muammer Ulutürk isminin hem özel hem de eğitim hayatında özel bir yeri olduğunun altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, “Bu sergide hocamın yanında olmak benim için mutluluk verici” şeklinde konuştu. Kendisinin de fotoğraf sanatına ilgi duyduğunu ve çok sevdiğini belirten Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hocamla gerek yurt içi gerekse yurt dışı birçok yolculuğumuz oldu. Bu yolculuklarda hocam sayesinde bir fotoğraf sanatçısı için zaman ve ışığın ne denli önemli olduğunu gördük. Bir tek kare için ne denli emek harcadıklarına şahit olduk. Burada  yer alan fotoğrafların sergide yer almak için uzun yolculuklar yaptığına tanık olduk. Dünyanın tüm güzelliklerini görmemiz için büyük çabalar harcayan tüm sanatçılarımıza bu emekleri için teşekkür ediyorum. Muammer Ulutürk hocama da 4. 5. ve daha nice sergileri nasip etmesini yüce Mevla’dan diliyorum.”

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından fotoğraf sanatçısı Muammer Ulutürk, Başkan Mustafa Kavuş ve diğer misafirlere, sergide yer alan fotoğrafların hikayelerini anlatarak, fotoğraflar hakkında bilgilendirdi. Daha sonra moderatörlüğünü Abdullah Kasay’ın yaptığı söyleşiye geçildi. Tantavi Söyleşileri kapsamında her Cumartesi günü gerçekleştiren programların son halkasında Ulutürk, fotoğraf sanatının incelikleri ve kendisi hakkında merak edilenleri anlattı.

Sanatseverler sergiyi 27 Aralık Cuma günü saat 16.00’a kadar ziyaret edebilecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
Koca: Salgın kontrol altına alınıyor
"Elimizdeki en iyi 11 ile sahaya çıkacağız"