Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Konya protokolü, yayınladıkları mesajlarla yarın akşam idrak edeceğimiz Miraç Kandilini tebrik etti

20 Mart 2020 - 16:18

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek Miraç Kandili’nin şehrimize, milletimize, ümmete ve tüm insanlık âlemine şifa, huzur, rahmet, bereket ve esenlik getirmesini diledi.

Altay, kandil mesajında, “Miraç, ilahi bir yükseliş, bir mukaddes arınma, bir semavi mesajdır. İnsanlık tarihinin en büyük mucizesidir. Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da ilahi huzura yaptığı yolculuk sahip çıkmamız gereken kutsallarımızın ne olduğunu bize hatırlatıyor. Dönerken, Peygamber Efendimize hediye olarak verilen namaz ve Bakara Suresi’nin son iki ayeti, felahı arayan bizlere muştular sunuyor. Miraç bize, insanı insan yapan değerin kul olma potasında erimek olduğunu öğretiyor.

Günümüzde insanoğlu büyük bir sınavdan geçiyor. Tüm dünya Koronavirüs salgınının pençesinde zor bir dönem yaşıyor. Rabbimizin gazabından O’nun rızasına sığınmayı dualarında eksik etmeyen biz Müslümanlara düşen; tüm tedbirlerimizi almak, devletimizin bu konudaki kararlarına uymak ve küllî iradeye teslim olmaktır.

İdrak edeceğimiz Miraç Kandilinde hemşerilerimize, milletimize, ümmete ve tüm insanlık âlemine şifa, huzur, rahmet, bereket ve esenlik diliyorum. Gecemiz mübarek olsun” dedi.

MİRAÇ KANDİLİNDE DÜNYA BARIŞI İÇİN DUA EDELİM

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da mübarek Üç Ayların ikinci Kandili olan Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Angı, bu mübarek gecede yapılacak duaların, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde olmak üzere bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni etti.

Angı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşüncelerin, kalplerden atılması gerekmektedir. Miraç Kandili, insan gönlünün aydınlandığı, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı kandil gecelerinden biridir. Asırlardır büyük bir heyecan ve coşkuyla idrak ettiğimiz Miraç Kandili, birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed‘in (S.A.V) hikmet dolu yolculuğudur. Bu gece, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bu mübarek gecede yapılacak dualar, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Konya halkımızın ve tüm dünya inananlarının mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor; hayırlara vesile olmasını Cenab - ı Allah'tan temenni eder, saygı ve selamlarımı sunarım.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Sözleşmeden kurtulun, Ayasofya Camisini açın"
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım