Milli Eğitim’den gazetecilere maske desteği

Milli Eğitim'den gazetecilere maske desteği

Konya’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının koronavirüsten korunmak için yaptıkları ‘Maske’ çağrısına Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nden anında cevap geldi. Beyşehirli öğrencilerin yaptıkları maskeler, gazetecilere dağıtılacak

31 Mart 2020 - 13:30

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Konya’da görevlerini yapmakta zorlanan ulusal ve yerel basın mensuplarının maske talebi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılandı.

Bazı gazetecilerin İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e durumu bildirmesinin ardından harekete geçen Büyük, Beyşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan maskelerin gazetecilere dağıtılacağını söyledi.

Basın mensupları tarafından takdir edilen uygulamanın diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olması temenni edildi.

Meram Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda üretilen maskeler de gazetecilere dağıtılacak. Dağıtılan maskeler, tek kullanımlık ve yıkanabilir olmak üzere iki çeşitten oluşuyor. Gazeteciler, İl Müdürlüğü binasından istedikleri maskeden alabilecekler.

Öte yandan bir çok gazeteci, görev başında maske kullanma talebini basın meslek kuruluşlarına ve ilgili kurumlara ilettiği öğrenildi. Bu kurumlardan cevap alamayan gazeteciler, aynı talebi MEB İl Müdürlüğü’ne iletmesinin ardından maskelerin dağıtımı MEB İl Müdürlüğü tarafından yapılmaya başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti
Koronavirüsten 140 kişi daha hayatını kaybetti