Milletvekili Yokuş, vaka sayılarındaki gerçeği sordu

Milletvekili Yokuş, vaka sayılarındaki gerçeği sordu

İYİ Parti Konya Milletvekili Yokuş, Konya'da koronavirüs vaka sayıları artarken, yöneticilerin sessiz kalıp gerçek rakamları açıklamaması ve tedbir almamasını eleştirdi

05 Ağustos 2020 - 12:43

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’da artan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. ‘Konya’da vakalar gizleniyor’ diyen Yokuş, “Konya’da hastanelerde yer kalmadı. Aciller dolup taşıyor. Sağlık çalışanları perişan ama şehri yönetenler durumu sadece seyrediyor” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’nın normalleşme sürecinin ardından koronavirüs vaka sayıları artan ilk 5 şehir içerisinde yer aldığını belirtti.

Konya’da vaka sayılarının tehlikeli boyutlara ulaşmasına rağmen yeterli önlem ve tedbirlerin alınmadığını aktaran Yokuş, “Konya’da vakalar gizleniyor. Şu an Konya’da hastanelerde yer kalmadı. Aciller dolup taşıyor. Sağlık çalışanları yorgun ve perişan durumdalar. Şehir Hastanesi açılıyor ama böyle giderse o da yetersiz kalacak. Ne gariptir, Konya’daki büyük tehlikeye ilişkin ne İl Sağlık Müdürlüğü ne de Valilik açıklama yapmıyor, durumu seyrediyor” dedi.

“TRAMVAYLARDA BALIK İSTİFİ YOLCULUK YAPILIYOR”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de vakaların artmasında payı olduğunu belirten Yokuş, “Konya Büyükşehir Belediyesi şehrin her tarafına vatandaşların coronadan korunması için uyarı ilanları asıyor ama toplu ulaşım araçlarında hala normale dönüş yok. Tramvay ve otobüs seferleri hala yeterli seviyeye çıkartılmadı. Bu sebeple vatandaşlarımız otobüs ve tramvaylarda balık istifi yolculuk yapıyor. Böyle bir durumda Uğur İbrahim Altay ne sosyal mesafesinden bahsediyor? Bu iş öyle her tarafa ilan asmakla değil, önleyici tedbirler almakla aşılır” ifadelerine yer verdi. 

“HESABINI SORARIZ”

Konya’ya şehir dışından koronavirüs hastalarının taşındığı iddialarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Yokuş, şunları söyledi:

“Hükümet turizmi canlandırmak için vatandaşa 36 ay taksitle tatil kredisi verdi. Şimdi de sahil bölgelerinden gelen ürpertici görüntülere şaşıyorlar. O görüntülerin oluşmasında vatandaş kadar hükümet de sorumludur. Bunun yanında Konya’ya turizm beldelerinden koronavirüs hastaları taşındığına dair bilgiler alıyoruz. Bu konuya ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü’nden de açıklama bekliyoruz. Sırf turizmi canlandırmak için Konya’yı ateşe atıyorsanız hesabını sorarız” 

Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Yokuş, “Hükümet vatandaşının sağlığını düşünmek yerine ticari bir anlayışla ülkeyi yönetiyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın kendi tedbirlerini almaları gerekiyor. Bu süreçte vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Lütfen sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edelim” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Ahiler Altay'ı ziyaret etti
Ahiler Altay'ı ziyaret etti