Milletvekili Kara’dan "Covid atıkları" sorusu

Milletvekili Kara'dan "Covid atıkları" sorusu

MHP Konya Milletvekili Kara, Sağlık Bakanı Koca'dan hastanelerdeki Covid atıklarında nasıl bir dezenfeksiyon işlemi uygulandığının açıklanmasını istedi

21 Kasım 2020 - 11:42

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, koronavirüs sürecinde hastane atıklarının nasıl arıtıldığını sordu.

Kara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cevaplaması istemiyle koronavirüsle mücadele kapsamında alınması gereken pasif tedbirler hakkında soru önergesi verdi. İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından birini oluşturan koronavirüs salgınının dünyayı tehdit etmeye devam ederken, ülkemizdeki hastanelerde alt apı sistemlerine uygulanması gereken dezenfeksiyon çalışmalarının açıklanmasını isteyen Kara, önergesinde şu sorulara cevap istedi:

"Hastane, acil klinik, araştırma merkezi ve laboratuvar gibi hizmet veren merkezlerin kanalizasyon altyapı sistemlerine arıtma ve dezenfeksiyon işlemi uygulanmakta mıdır?

Binaların ve şehir kanalizasyon sisteminin dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması için yerel yönetimlerle iş birliği uygulanmakta mıdır?

Yerel yönetimlere bakanlığınız tarafından kapalı alanların iklimlendirilmesi gibi dolaylı bulaşıcı yöntemler hakkında bilgilendirme çalışması yapılmakta mıdır? Bu çalışma başlıkları, pandemi ile mücadele uygulamalarınız kapsamında bulunmakta mıdır?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Kavuş'tan vatandaşlara,
Kavuş'tan vatandaşlara, "Plazma bağışında bulunun" çağrısı