Millet bahçesinin inşaatı başlıyor

Millet bahçesinin inşaatı başlıyor

Yatırımları incelemek ve yeni yatırımları açıklamak üzere Konya'ya gelen Bakan Kurum, millet bahçesi yapılacak olan eski stadyumda incelemelerde bulundu. Kurum, millet bahçesi inşaatının bu ay içinde başlayacağını söyledi

19 Haziran 2020 - 20:50

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, eski stadyumda yapılacak olan Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu. Kurum, millet bahçesinin inşaatına bu ay içerisinde başlanacağını, en kısa zamanda da tamamlanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanının talimatlarıyla 81 ilde 81 milyon metre kare millet bahçesi hedefiyle başlatılan çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bakan Kurum, şimdiye kadar millet bahçelerinden 23'ünün hizmete açıldığını ifade etti. Konya’da projelendirilen ve inşaatı başlayan 11 tane millet bahçesi projesi olduğunu dile getiren Kurum, şunları söyledi:

"İçinde bulunduğumuz alan eski Konya Stadyumu'muzdu. Konyaspor'un başarılarını, tarihlerini yazdığı stadyumumuzun bulunduğu alan yaklaşık 108 bin metrekaredir. Şehrin merkezi diyeceğimiz, insanlarımızın, vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin buraya yürüme mesafesinde gelebilecekleri bir konumda. Bu alan üzerinde bir biyolojik göletimiz, bir kıraathanemiz, millet kütüphanemiz, çayır alanımız, etkinlik alanımız, koşu yollarımız, bisiklet yollarımız olacak. Burada 7 gün 24 saat güvenli mutlu, huzurlu bir şekilde vatandaşlarımızın vakit geçireceği bir alanın ihalesini gerçekleştirdik, inşaasını da başlatıyoruz. Amacımız şehirlerimizdeki yeşil alan miktarını artırmaktır. Kişi başı yeşil alan miktarını artıracak ve ekolojik koridorları oluşturacak bu projeleri inşallah her şehrimize 2023'e giden yolda yapacağız. 2023'e geldiğimizde her ilimizde en az bir tane millet bahçesi yapmış olacağız. Şu an devam eden ve değeri 14 milyar lirayı bulan 207 millet bahçesi projemiz var. Bunları etaplar halinde tamamlıyoruz. konyamıza şimdiden hayırlı olsun"

Bakan Kurum'a ziyaretleri sırasında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Vali Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile AK Parti İl Başkanı Hasan Angı eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek