Millet Bahçesi yıl sonunda açılıyor

Millet Bahçesi yıl sonunda açılıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birisinin Konya’da inşa edildiğini belirterek, “Bir medeniyet merkezi inşa ediyoruz. İnşallah 2021 yılının sonu itibariyle tamamlamayı planlıyoruz” dedi

12 Temmuz 2021 - 12:23

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, eski stadyum alanında yapımı hızla devam eden Millet Bahçesi inşaatında incelemeler gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birisinin Konya’da inşa edildiğini ifade eden Altay, inşaatta zemindeki işlemlerin tamamladığını ve üst yapı işlemlerinin sürdüğünü söyledi.

Konya yemeklerinin yer alacağı restoranı, Millet Kıraathanesi ve Millet Kütüphanesi’nin de içinde olduğu bir merkezin şehre kazandırılacağını dile getiren Altay, “Aynı zamanda her yaştan insanın spor yapabileceği; koşu alanları, basketbol sahaları, tenis kortlarıyla birlikte bir yaşam merkezi ile içinde caminin de bulunduğu bir medeniyet merkezi inşa ediyoruz. Yine her yaş grubundan insanımızın geleceği ve çeşitli etkinlikler düzenleyeceğimiz bir gençlik merkeziyle birlikte Konya’nın en güzel camilerinden birisi de yapılmış olacak” ifadelerini kullandı.

2021 SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Millet Bahçesi’ni 2021 yılı sonu itibariyle tamamlamayı planladıklarını kaydeden Altay, “Camiyi de 2023 yılına yetiştirmenin çabası içindeyiz. Yapımı TOKİ tarafından üstlenilen proje için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a teşekkür ediyoruz. Gece gündüz demeden Konya’nın hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj
NEÜ öğrencilerinden 2046'ya mesaj