Mıhçı: Bugün sağlıklısınız, peki ya yarın?

Mıhçı: Bugün sağlıklısınız, peki ya yarın?

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı sağlıklı kişilere seslenerek "Bugün sağlıklı ve engelsizsiniz. Peki, yarına böyle kalma garantiniz var mı?" dedi

02 Aralık 2019 - 16:18

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir açıklama yaptı. Mıhçı engelli bireylerin de en az engelsiz bireyler kadar toplum içinde yaşama hakkı olduğunu vurgulayarak, bu konudaki eksikliklerin yetkililer tarafından her geçen gün giderildiğini söyledi.

Birçok kamu kurum ve kuruluşunda engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapıldığına dikkat çeken Mıhçı "Bu konuda bizler şanslıyız. Konyalı hamşehrilerimiz ve şehrimizi yöneten değerli yöneticilerimiz bizlerin hayatını kolaylaştırmak ve sokakta rahat etmemizi sağlayacak birçok düzenleme yaptı ve yapmaya devam ediyorlar" dedi.

Mıhçı, engelli bireylerin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Eksiğimiz var ve önemli olan bu eksikliği tamamlayıp hatalardan geri dönmek. Bardak dolmadı. Engelli bireylerin en çok şikayet ettikleri konu kendilerine ayrılan yerleri sağlıklı vatandaşların kullanması. Ulaşım araçlarında, otoparklarda bize tanınan hakları toplum kullanıyor biz değil. Resmi bir kurumla sıkıntılar olunduğunda bu çözüme kavuşturuluyor ama toplumla sıkıntılarımız bir türlü giderilemiyor. Vatandaşlarımızın artık bilinçlenmesi lazım. Sağlıklı her bireyin engelli adayı olduğunu hiçbir zaman unutmadan hareket etmeleri gerekiyor.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi
CHP'lilerden engellilerin sorunlarına dikkat çeken ziyaret
CHP'lilerden engellilerin sorunlarına dikkat çeken ziyaret