MHP’de bayrak el değiştirdi

MHP'de bayrak el değiştirdi

MHP Konya İl Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreninde başkanlığa yeni atanan Remiz Karaarslan, Murat Çiçek'ten görevi devraldı

08 Kasım 2019 - 15:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığına atanan Remzi Karaaslan devir teslim töreniyle görevine resmen başladı.

Devraldığı görevin bayrak yarışı olduğunun bilincinde olduğunu dile getiren Karaaslan, “Dava arkadaşlarımızla birlikte bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Partimiz 50 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin birleştirici gücü, milli ruhu olmuştur. Arkadaşlarımızla birlikte bilgi ve tecrübelerimizi karar alma mekanizmasına aktarmak için istişareler yaparak ülkemize ve Konyamıza faydalı hizmetler sunma gayretinde olacağız” dedi.

Görevi yeni başkan Karaaslan'a devreden önceki İl Başkanı Murat Çiçek de Konya’nın siyaset tarihinde ilk kez devir teslim töreni yapıldığını belirterek, 5 yıllık görev sürecinde yaptıkları hizmetleri anlattı. Bu sürede 7 seçimle yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Çiçek, “4 Temmuz 2014 tarihinde liderimiz Devlet Bahçeli’nin takdiri ile aldığım il başkanlığı görevini 18 Eylül 2019 tarihinde yine liderimizin takdiriyle sona erdirmiş bulunuyorum. 5 yılı aşkın sürede 7 seçimle yoğun bir süreç geçirdik. 1’i atama, 2’si kongre olmak üzere 3 dönem arkadaşlarımla görev aldık. Makamlar, görevler gelir geçer önemli olan davamıza hizmettir. Biz hamdolsun gücümüzü koltuktan almadık, tam tersine her zaman davamızın ve liderimizin emrinde olduk. Davamızın emrinde olmaya devam edeceğiz. Remzi başkanımızın her türlü emir ve talimatına hazırız” diye konuştu.

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Hüseyin Korkmaz, da görev değişimlerinin bayrak yarışı olduğunu ifade ederek, önemli olanın bayrağı lekelemeden bir başkasına devretmek olduğunu söyledi. Korkmaz, bugüne kadar Konya'ya ve MHP camiasına hizmet eden herkese teşekkür etti.

Devir teslim törenine katılan MHP Konya Milletvekili Esin Kara ise konuşmasında, Alparslan Türkeş’in, ‘Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir’ sözünü hatırlatarak, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Kara, bayrak yarışında görev alacak bütün partililerin liderlerinin emrinde olduğunu belirtti.

Tören sonunda MHP'nin yeni il başkanı Remzi Karaaslan, önceki dönem il başkanı Murat Çiçek’e plaket vererek teşekkür etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan aldık
İsmail Kartal: İyi mücadele ettik ve karşılığında 1 puan...
Konyaspor sezona golsüz başladı
Konyaspor sezona golsüz başladı