Mezarlıklar Allah’a emanet

Mezarlıklar Allah'a emanet

Hacı Fettah Mezarlığı'nda meftun Muhammedi Bahaeddin Nakşibendi Hazretleri'nin türbesinin kurşun levhalarının çalınmasına tepki gösteren vatandaşlar, Konya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü'nü göreve çağırdı

13 Mayıs 2021 - 20:44 - Güncelleme: 13 Mayıs 2021 - 22:03

Konya'nın önemli mezarlıkları arasında yer alan Hacı Fettah Mezarlığı'nda bulunan Muhammedi Bahaeddin Nakşibendi'nin türbesinin kurşunları çalındı. Türbenin kurşunlarının iki ay önce çalındığını belirten vatandaşlar, yeni atanan mezarlıklar müdürünün mezarlıkla ilgilenmemesinden yakındı.

İslam mütefekkiri ve mutassavvıfı Bahaeddin Nakşibendi hazretlerinin türbesinin kubbe kısmındaki kurşun levhaların bundan iki ay önce çalındığını ve mezarlıklar müdürünün ne mezarlıkla ne de türbenin çalışan kurşunlarıyla ilgilenmediğini dile getiren vatandaşlar, "İki ay önce Mezarlıklar Müdürü değişti. Yeni müdür son derece duyarsız, mezarlıklara baktığı yok. Mezarlıklar Allah'a emanet. Burada yatan muhteremin türbesindeki kurşun levhalar da iki önce kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı ama müdür bu olayla da ilgilenmiyor" sözleriyle yeni müdürün duyarsızlığını eleştirdi.

Vatandaşlar, Muhammedi Bahaeddin Nakşibendi Hazretleri'nin türbesinin kurşunlarının bir an önce yenilenmesi ve adına yakışır hale getirilmesi için Konya Büyükşeşir Belediyesi bünyesinde görev yapan Mezarlıklar Müdürünü göreve çağırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek