Mevlana’ya Saygı sergisi sanatseverlerle buluştu

Mevlana'ya Saygı sergisi sanatseverlerle buluştu

KTO Karatay Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin hazırladığı “Mevlâna’ya Saygı II” Sergisi Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesinde sanatseverlere kapılarını açtı

06 Aralık 2019 - 15:13

Mevlâna’nın 746'ncı Vuslat Yıl Dönümü kapsamında KTO Karatay Üniversitesi Resim Bölümü akademisyenleri ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Mevlâna’ya Saygı II” Karma Sergisi, KTO Karatay Üniversitesi B blok fuaye alanında açıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü akademisyenlerinin ve öğrencilerinin 2019 eğitim öğretim dönemi boyunca hazırladığı çalışmalardan oluşan serginin açılışını KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan yaptı. Açılış konuşmasında Rektör Yardımcısı Ünüsan, “Konya için önemli bir haftadayız. “Vefa Vakti” temalı çok güzel eserler ve etkinlikler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Gönül dostlarını 17 Aralık’a kadar burada görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.” dedi.  “Mevlâna’ya Saygı” konulu serginin ikinci kez düzenlendiğini vurgulayan Ünüsan, “KTO Karatay Üniversitesi olarak geçen yıl da “Mevlâna’ya Saygı” sergisi açtık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden özel eserlerin Konya’da anlam bulacağını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Canan Deliduman sergi hakkında bilgi vererek “Hz. Mevlâna’nın yaşadığı dönemi, eğitimi ve felsefesini içeren karma sergide birbirinden farklı yorumlar yer almaktadır.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sergide eserleri yer alan öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

35 eserin yer aldığı sergiye, birçok akademisyen, öğrenci ve yakınları ile Konyalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. “Mevlâna’ya Saygı II” Karma Sergisi, KTO Karatay Üniversitesi B Blok fuaye alanında 17 Aralık 2019’a kadar tüm sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti