Mevlana törenlerinin bilet satışları başladı

Mevlana törenlerinin bilet satışları başladı

748. Hazret-i Mevlâna’nın Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinin biletleri, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün web sitesi üzerinden satışa çıkartıldı

15 Ekim 2021 - 14:33

Konya'da her yıl olduğu gibi bu yıl da 748.si icra edicelek Hazret-i Mevlâna’nın Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinin biletlerinin satışa çıkarıldığı bildirildi.

Hazret-i Mevlâna’nın Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinin bu yıl 7 – 17 Aralık 2021 tarihleri arasında icra edileceğini bildiren Konya İl Kültür ve turizm Müdürü Abdüsettar Yarar, törenler için bilet satışının 15 Ekim 2021 Cuma günü itibariyle ebilet.konyakultur.gov.tr web sitesi üzerinden başladığını ifade etti.

Yarar, "Biletler sadece Semâ Törenine katılmak için olup sergi, panel, konferans, tiyatro, konser gibi diğer etkinliklerimiz ücretsizdir. Tören programı hazırlandığı zaman web sitemizde yayınlanacaktır. Katılımcılar Covid-19 kapsamında alınan kurallara uygun olarak HES kodu sorgulaması yapılarak salona alınacaktır. Bu kapsamda; 18 yaş üzeri misafirlerimiz tarafından aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. Katılımcılar salona girerken muhakkak maske takmalı ve program süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Etkinlikler, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı