Meram Sosyal Vefa Destek Grubu anneleri unutmadı

Meram Sosyal Vefa Destek Grubu anneleri unutmadı

Meram’da bulunan şehit annelerinin gününü çiçekler ve hediyelerle kutlayan Meram Sosyal Vefa Destek Grubunun ziyaretinde duygusal anlar da yaşandı

10 Mayıs 2020 - 15:22

Meram’da Anneler Günü dolayısıyla şehit anneleri de unutulmadı. Sosyal Vefa Grubu çalışmaları çerçevesinde Meram’da bulunan şehit anneleri ziyaret edilerek kendilerine çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Şehit annelerini ziyaret eden ekipler, ailelerin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu ve bu özel günde acılarını paylaştı. Ziyaretlerde hatırlanmış olmanın verdiği sevincin yanında duygusal anlar da yaşandı. 

“ŞEHİTLERİMİZİN GERİDE BIRAKTIĞI AİLELERİ EN DEĞERLİ EMANETİMİZDİR”         

Tüm şehit ailelerinin kendilerine vatan savunmasında hayatlarını kaybeden şehitlerin emaneti olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerle şehit annelerinin acılarını bir nebze olsun hafifletmeyi arzu ettiklerini kaydetti.

Kendilerinin, ruhen ve kalben, dualar ve hizmetlerle her daim şehitlerimizin kıymetli emanetlerinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatanımızın ve milletimizin varlığına kasteden düşmanlara ve hainlere karşı canlarını hiçe sayan şehitlerimizin annelerine, babalarına, çocuklarına, eşlerine ve diğer aile fertlerine sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Bu millet tarih boyunca şehitlerini ve gazilerini asla yalnız bırakmamıştır, bırakmayacaktır. Biz de onlara sahip çıkmak adına bugüne kadar elimizden geleni yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin değerli emanetleri, şunu biliniz ki; bu devletin en astından en üstüne ve yüce milletimizin her bir ferdi sizlerin birer evladınızdır. Bu acılarınızı bitirmeyecektir belki ama bir nebze olsun hafifletecektir. Bu düşüncelerle vatana, bayrağa ve ezana olan sevdalarını canlarıyla ispatlayan aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Rabbim her birini cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın diyorum. Şehitlerimizin ailelerine de böylesi çocuklar yetiştirdikleri için saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya koronavirüs sıralamasında 4.
Konya koronavirüs sıralamasında 4.
Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti
Konya Tabip Odası Başkanı Karaca istifa etti